Champions lepsi od Wisły (Foto-Kronika nr 31)

W kolejnym spotkaniu polonijnych zespołów w halowej lidze over-40 w Itasca Champions pokonali Wisłę po dramatycznym przebiegu 5-4. Wczesnej Champions wygrali także z Eagles i w te sposób zostali jedynym zespołem bez straty punktów w tej lidze.

CHAMPIONS over-40 – SWISŁA over-40 5-4 (1-1)
Bramki: Bogdan Żurowski 2, Robert Juszczyk, Waldemar Kubiak, Robert Pudełko – Jarek Potapa, Sławek Bakun, Darek Kudłacz, Mirosław Robak

Ostatnia odprawa przed meczem zespołu Wisły…

…i Champions

Pojedynek ten miał dramatyczny przebieg.  Wisła zdobyła prowadzenie, ale  niebawem Robert Juszczyk wyrównał na 1-1. I takim rezultatem zakończyła  się pierwsza połowa.
Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie. Dwie kolejne bramki zdobyła Wisła i przy stanie 3-1 mogła rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Oto Marek Wiśniewski wymanewrował obrońcę i bramkarza Janusza Bosowskiego, podał do środka  do Jarka Potapy, a ten z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki! Mogło być 4-1 i chyba… po meczu. Wnik 3-1 utrzymywał się jeszcze na 5 min. przed zakończeniem gry. Później jednak trzy kolejne bramki zdobyli Champions, wychodząc na 4-3. Wisła wyrównała na 4-4, ale w samej końcówce zwycięstwo Champions przypieczętował pięknym uderzeniem z pierwszej piłki Bogdan Żurowski.

Tak się zaczęło – Wisła prowadzi 1-0…

…ale niebawem Robert Juszczyk wyrównuje na 1-1

Czy będzie bramka?

Gorąco pod bramką Wisły; ale w tej sytuacji Piotr Maciantowicz nie strzeli bramki

Przy piłce mocny punkt Champions Janusz Gurgul; za nim zdążą Robert Pudełko

Do zespołu powrócił Robert Sztejn

Broni Janusz Bosowski…

W akcji popularny “Kuba”, czyli Waldemar Kubiak – nie tylko załozyżyciel i właściciel Champioms, ale i podstawowy zawodnik zespołu

Liga over-40 rozgrywana jest w nowej, pięknej hali w Itasca

Wszystkie zdjęcia – Foto – Jacek Jówko

Prawdopodobnie był to ostatni pojedynek w tych rozgrywkach. Bez porażki zakończyli je Champions, z jedną przegraną Wisłą i dwiema porażkami Eagles.