Capitol Czarni Jasło o pół kroku od mistrzostwa

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Capitol Carni Jasło jest o pół kroku od obrony tytułu mistrza Stawski Socer League. W niedziele wygrali – chociaz trzeba przyznać dość szczęśliwie  z Polonezem – i do szczęścia potrzebny jest im już tylko jeden punkt, Być może sprawa tytułu rozstrzygnie się już w przedostatniej kolejce, 2 czerwca, w bezpośrednim pojedynku Capitolu z Jagiellonia. „Jaga”  ma już zapewnione drugie miejscce, a otrzecim miejscu na podujm walczą Polonez i Igloopol.
Oto szczegóły i aktualna tabela

POLONEZ – CAPITOL CZARNI JASŁO 0-1 (0-0)
Bramka: Mario Waksmundzki
Polonez, zwłaszcza w drugiej połowie, był zespołem lepszym i na porażkę nie zasłużył. Mnóstwo sytuacji niewykorzystanych (m. in. Sebastian Jarmułą, Łukasz Paśko), a przy tym fenomenalna postawa  Piotra Hachaja w bramce Czarnych Jasło zadecydowały  o komplecie punktów dla lidera. W dodatku jedyna, dość przypadkowa bramka przesądziła…
– Graliśmy bardzo dobrze, ale zabrakło nam dzisiaj szczęścia – powiedział prezes Poloneza Marek Rejdak.
– Jesteśmy już o pół kroju od celu – dodał trener Capitolu Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki. – Już dotykamy pucharu.

Tak padła jedyna bramka w meczu Polonez – Capitol Czarni Jaslo 0-1

Gorąco pod bramką Piotra Hachaja

Radość pilkarzy Czarnych Jasło po zdobyciu bramki

Wojtek Kapuścik dwoił sie i troił…

Odprawę zespołu Capitolu Czarnych Jasło w przrwie meczyz Polonezem prowadzi trener Tadeusz Ciężki

Zdjęcia- Jacek Jówko

HETMAN – LECHIA 4-1 (1-0)
Bramki dla Hetmana: Mafcin Macko, Zbyszek Mazgaj, Tomasz Rysz, Paweł Szawkało
Zaczęło się od bardzo ładnego uderzeniz z rzutu wolnego Marcina Macko, który zdobył prowadzenie dla Hetmana. Wynik1-0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron padły trzy dalsze bramki – w 50 min. Zbyszek Mazdaj i w pięć minut później Tomasz Rysz. Na 4-0 podwyższył Paweł Szarawka, w końcówce Hetman nie wytrzymał kondycyjne (upal) i w wówczas Lechia zaliczyła honorowe trafienie.

Momet zdobycia jednej z bramek przez Hetmana

Tym razem bramki nie było

Zdjęcia – Jacek Jówko

DĄBROVIA  USTTRONIANKA – IGLOOPOL 3-0 (2-0)
Bramki:  Bartek Kot 2, Benjamin Stachura
Zasłużone zwycięstwo Dąbrovii, zdaniem Piotra Polaka jego zespół kontrolował przebieg gry podczas całego spotkania. Igloopol nie wytrzymał kondycyjnie. Jak przyznał trener Mariusz Saga, odbija się źle przepracowna zima.
W trakcie meczu doszło do fatalnego zderzenia przy wyskoku do górnej piłki dwóch zawodników Igloopolu – Olka Surmy i Mateusza Barchana (rozcięcie łuku brwiowego), przyjechała karetka. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

1.Capitol Czarni Jasło    10    28    39-5
2.Jagiellonia        10    23    25-13
3.Polonez        10    16    27-24
4.Igloopol        10    15    24-23
5.Hetman        10    10    19-25
6.Dąbrovia Ustron.    11    9    15-25
7.Lechia        11    3    17-51