Calisia wygrywa, Champions odpadli…

Połowicznym sukcesem naszych zespołów zakończył się start w dorocznym, prestiżowym turnieju Schwaben. W kat. over-40 Calisia obroniła tytuł, wywalczony przed rokiem, bijąc w finale Florida Team 3-0. W ciągu sześciu ostatnich lat Calisia dwa razy wygrała ten turniej w kat. over-30 i dwukrotnie w over-40. Gratulacje dla Radka Wawrzyniaka  i jego kolegów. Natomiast Champions pechowo trafili w półfinale na bardzo silny – chyba obecnie najsilniejszy  w stanie Illinois w tej kategorii wiekowej team – United Serbs i przegrali.

PÓŁFINAŁY

Kategoria over-30

UNITED SERBS  – CHAMPIONS 3-1 (1-0)
Bramka:  Chris Brzowski
Serbowie w bardzo mocnym składzie z Nivicą i Dusanem na czele, okazali się zespołem lepszym od Champions.  Inna sprawa, że przy stanie 2-0 rzutu karnego nie wykorzystał Wojtek Kapuścik. Gdyby wtedy padła kontaktowa bramka, kto wie, jak dalej potoczyłoby się to spotkane.  Utrudnieniem dla obu zespołów był jeden tylko sędzia, gra bez spalonych i krótkie mecze – 2×25 min.

Niestety przegraliśmy 3-1 z nie byle kim bo z drużyną United Serbs – podsumował prezes Champions – WALDEMAR KUBIAK. –  Serbowie przygotowali się na ten mecz w 100%, mając bardzo dobrych piłkarzy z szeroką ławką rezerwowych .Poraz kolejny sprawdza sie powiedzenie: ,,Jeśli nie strzelasz -DOSTAJESZ BRAMKE”. Bardzo wyrównana gra w pierwszej połowie, ale to Serbowie objęli  prowadzenie. Pomimo naszej przewagi I prowadzenia przez nas gry – zwłaszcza w drugiej połowie –  bardzo trudno było się przebić przez obronę rywali. Serbowie ograniczyli się do gry wyłącznie z kontry I tak uzyskali drugą bramkę. Wydawało się, że zdobycie bramki przez nas to tylko kwestia czasu, ponieważ w pewnym momencie osiągnęliśmy dużą przewagę I po zagraniu przez przeciwnika ręką w polu karnym otrzymaliśmy wapno. Niestety karne to loteria…… Za chwile jednak strzeliliśmy bramkę, Siłą rzeczy musieliśmy wszyscy podejść pod bramkę przeciwnika I nadzialiśmy sie na kontrę. To było 5 min przed końcem meczu. Niestety zabrakło czasu.
 Myślę że Serbowie dowieźli zwycięstwo, ponieważ mają drużynę bardziej ułożoną i grającą od wielu lat w tym samym składzie.

Kategoria over-40

CALISIA – GREEN- BAY 1-0 (1-0)
Bramka: Robert Pudełko

FINAŁ

CALISIA – FLORIDA TEAM 3-0 (1-0)
Bramki: Robert Pudełko 2, Arek Wałęga
Wynik wskazywałby na wyraźną dominację Calisii, ale mecz był  bardzo trudny, a przeciwnik –  wzmocniony zawodnikami Schwaben – walczył długo o zwycięstwo. Calisia także miała na niedzielne mecze wzmocnienia – z Eagles doszli Robert Juszczyk i Bogdan Żurowski.
Jednym z bohaterów turnieju był Robert Pudełko , który został królem strzelców w tej kategorii, zdobywając 6 bramek. Otrzymał specjalną nagrodę od organizatorów, zaś zespół Calisii za końcowy sukces – puchar i ….kufle piwa.

Calisia z pucharem po wygraniu turnieju Schwaben                        Foto – Calisia Team
***;
Jak się dowiaduję, w najbliższą sobotę 20 lipca w Olympic Park o godz 4 p.m. rozegrane zostanie finałowe spotkane o mistrzostwo over-40 Division Il Metropolitan A.H. Soccer League pomiędzy Calisią i Wisłą.