Boiska nadal niezdatne…

W sobotę rozpoczął się nowy sezon, czyli rewanżowa runda spotkań w Il. Metropolitan A.H. Soccer League. Niestety, szereg spotkań zostało odwołanych – to skutki powodzi sprzed tygodnia. Nie grano m. in. na Schwaben Center. Dziwne, że wyznacza się tam kwietniowe terminy spotkań (nie tylko w tej lidze) – w tym miesiącu na obiekt Schwaben piłka ma wstęp wzbroniony. Z tego powodu nie doszło do ciekawych polonijnych derby: Cracovia – Podhale w over-40 Division. Odwołano mecz Eagles over-30 (także na Schwaben Center), a spotkanie Błyskawicy North na prośbę naszego zespołu zostało przełożone.

SZYMANSKI – SCHWABEN 1-4 (1-1)
Bramka: Misa Ivankiv
Początek, a nawet cala pierwsza połowa zapowiadały pewne zwycięstwo Szymańskiego, który zdobył prowadzenie 1-0, i chociaż przeciwnik wyrównał na 1-1, to jeszcze przed przerwą co najmniej dwóch 100-proc sytuacji nie wykorzystał Jacek Hickiewicz (zamiast strzelać, wręcz podał piłkę bramkarzowi), a także Misa Ivankiv. Do przerwy Szymański powinien prowadzić kilkoma bramkami. Niestety sytuacja odwróciła się o 180 stopni po zmianie stron. Schwaben okazało się zespołem lepiej poukładanym, dominującym i zdobywało kolejne bramki. W szeregach Szymańskiego zapanował chaos, a ponadto chyba zabrakło także sił. W efekcie przykra, ale zasłużona porażka.

HELLENIC UNITED – BŁYSKAWICA NORTH – przełożony
SOCKERS – EAGLES – przełożony

Grupa A

CRACOVIA – PODHALE – przełożony
GREEN-WHITE – CALISIA 1-2 (0-2)
Bramki: Arek Wałęga, Radek Wawrzyniak
Pierwsza połowa to ogromna przewaga Calisii i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji – trzykrotnie Robert Pudełko, ponadto Artur Bańkowski. W efekcie dwubramkowe tylko prowadzenie. Po zmianie stron atakowało Green-White, ale Calisia skutecznie się broniła. Dopiero w 87 min. rywale zdobyli honorowego gola.
Calisia była zespołem lepszym i na wygraną zasłużyła.  W jej grze widać jednak brak brak jakiegokolwiek sparringu przed startem ligi. W trakce gry kontuzji doznał bramkarz Przemek Marchwiak.

Grupa B

WISŁA – LITHS 5-1 (1-1)
Bramki: Marek Wiśniewski 3 (w tym jedna z rzut karnego), Darek Kudłacz, Darek Sobol
Po czerwonej kartce, zaraz na początku drugiej połowy, Liths grał już do końca w 10-tkę, co oczywiście ułatwiło zadanie wiślakom. Na podkreślenie zasługuje hat trick Marka Wiśniewskiego.