Błyskawica wygrywa, Wisła remisuje

Tylko dwa spotkania rozegrały polonijne  zespoły w kolejnej rundzie sezonu Major Division Metropolitan Soccer League of Chicagoland – Błyskawica zdobyła komplet punktów, a Wisła zanotowała kolejny remis. Niemal pewnym kandydatem na mistrza jest już ukraiński Hammers SC, mający aż siedem punktów przewagi nad C1 United. Na trzecim miejscu Czarni Jasło z pewnymi jeszcze szansami na tytuł wicemistrza, na czwartym Błyskawica, a Wisła bez zmian – na szóstej pozycji.
Oto wyniki
Open Division

BŁYSKAWICA – INTERNATIONAL S.C. 4-1
Bramki: Elgas Morono 2, NIck Popa, Sam Mejson

WISŁA – THUNDER SPORT CLUB 2-2
Bramki: Krystian Potapa, Konrad Malinowski
Zacięty pojedynek, Wisła prowadziła po uderzeniu Krystiana Potapy, ale jeszcze  do przerwy Thunder SC zdobył dwie bramki, Najpierw na 11  z rzutu wolnego I tuż przed przerwą pechowo stracona bramka na 1-2. Wyrównującą bramkę uzyskał w 56 min. Konrad Malinowski –  po strzale  Mateusza Paculi brakarz wprawdzie obronił, ale Malinowski dobił piłkę do siatki.   Później Wisła miała jeszcze kilka okazji bramkowych, rywale także dwie sytuacje, ale wynik nie uległ zmianie

Unia Chicago – Midukkab FC 3-0 , walkower