Błyskawica nowym liderem

W Premier Soccer League of Chcigoland mamy nowego lidera. Błyskawica wprawdzie nie grała, ale dostała punkty walkowerem za niedoszły do skuku mecz z C1 United. Ponieważ dotychczasowy lider – Czarni Jasło w tej kolejce pauzowali, na prowadzenie – przynajmniej do najbliższego piątku, kiedy Czarni Jasło spotkają się z Wisłoką – wyszła Błyskawica z 26 punktami na koncie. Na drugie miejsce awansowali Hammers 25 pkt, na trzecim Czarni Jasło – 24 pkt po ośmiu zwycięskich meczach, na czwartym Wisłoka – 22 pkt. Istotna jest jednak ilość rozegranych spotkań –  Czarni Jasło mają za sobą tylko 8 spotkań,, podczas gdy Błyskawica i Hammers już po 11 gier, a Wisłoka 10 spotkań.
Pierwsze punkty w tym sezonie walkowerem za mecz z  Chicago Athletic otrzymała Wisła. Pozostała jednak na dziewiątym, przedostatnim miejscu w Majpr Division.  Natomiast kolejny zespól polonijny – Jagiellonia  pokonała Red Devils i zajmuje ósme miejsce. Plaga tej ligi są przekładane mecze i walkoweru. Do spotkan nie dochodzi zwykle wtedy, gdy jakiś zespół ma problemy kadrowe. A tymczasem  zaległości później narastają,.

Open Division

RED DEVILS PREMIER– JAGIELLONIA  2-3 (1-1)
Bramki: Mike Burzawa 3
Trudne, ale zwycięskie spotkanie Jagiellonii z dobrze technicznie grającymi Red Devils. Był to wyrównany pojedynek, chociaż więcej sytuacji bramko-wych stworzyła „jaga”. Ale obie stracone bramki to prezenty dla rywali. Przeciwnik miał problemy ze składem, nie miał m. in. bramkarza. Jagiellonia prowadziła 2-1, później po samobójczym trafieniu jednego z naszych obrońców Red Devils wyrównali na 2-2. Ale minutę później pięknym rajdem z połowy boiska popisał się Mike Burzawa, kóry zdobył trzecią, zwycięską bramke, zaliczając przy okazji hat trick.

UNIA CHICAGO – FC MOŁDOVA 0-3 (0-0)
Od 10 min. Unia Chicago grała w 10-tkę po czerwonej kartce dla Łukasza Mikołajczaka. Tym niemniej broniła się aż do 80 min, kiedy dopiero padła pierwsza bramka dla FC Mołdova. Brakowało zawodników, połowa drużyny była po sobotnum weselu, tak że jeden z bramkarzy musiał grać w polu. Przy stanie 0-o0 Dominik Wardzała nie wykorzystał doskonałej okazji na zdobycia bramki.  Szkoda tej porażki, bo przeciwnik absolutnie był do ogfa-nia. Oczywiście pod warunkiem posiadana kilkunastu zawodników, i grania w 11-osobowym składzie.

BŁYSKAWICA – C1 UNITED 3-0, walkower dla Błyskawicy
Najsłabszy zespól ligi zrezygnował ze zmierzenia sił z Błyskawicą., oddając mecz bez gry.

WISŁA – CHICAGO ATHLETIC 3-0, walkowe dla Wisły

Over-30 Red

EAGLES – TRICOLORS FC – odwołane

Over-30 White

POLONEZ – LEVSKI 3-3 (2-1)
Bramki: Sebastian Grosman, Marcin Szmuc, Łukasz Paśko
Bardzo dobrych mecz Poloneza, który cały czas prowadził, a wyrównującą na 3-3 bramkę zdobyli rywale dopiero w  końcówce spotkania. Nawiasem mówiąc Levski nie wykorzystali rzutu karnego.