Błyskawica nowym liderem

W Premier Soccer League of Chicagoland im bliżej końca rozgrywek, sytuacja staje się coraz ciekawsza. W pojedynku kandydatów do tytułu dotychczasowy lider Czarni Jasło przegrał z czwartą w tabeli Wisłą.. Co ciekawe, była to czwarta porażka Czarnych Jasło z Wisłą w tym roku – dwa razy w spotkaniach ligowych i dwa razy w pucharowych. Dzięki temu Błyskawica zrównała się punkami z Czarnymi  – obie mają po 27 pkt, ale wyszła na prowadzenie, mając lepszy bilans bramek: +35 wobec +27 Czarnych Jasło. Trzeci jest Bodrost, także z 27 pkt. a czwarta Wisła z 24 pkt. Błyskawica jest w najlepszej sytuacji, bo ma jeden mecz mniej rozegrany
W First Division trwa dobra passa Unii Chicago, która wygrała kolejny mecz – ty m razem z  Barrachos i awansowała już  na drugie miejsce. Ma wprawdzie aż 7 punktów straty do lidera Red Devils, ale jeden mecz mniej od niego rozegrany. Szanse na tytuł mistrza tej dywizji wciąż są!
Dwa zwycięstwa w ciągu trzech dni odniósł Igloopol w over-30 Divison White, dzięki czemu awansował także na drugie miejsce. Ma sześć punktów straty do lidera Levski Chicago, ale niestety dwa mecze więcej od niego rozegrane. Tym niemniej trwa doskonała passa zespołu Mariusza Sagana.

Open Division
BARRACHOS – UNIA CHICAGO 1-2 (1-1)
Bramki: Piotr Karpież, Łukasz Mikołajczak
Był to trudny mecz Unii. Na mokrym, boisku o sztucznej nawierzchni, gospodarze czują się doskonale i dlatego sukces Unii mógł być pewną niespodzianką  Zaczęło się dobrze, bo od bramki Karpieża. Wkrótce potem  Barrachos wyrównał. Decydującą o zwycięstwie bramę zdobył Łukasz Mikołajczak. Był to twardy pojedynek, twarda walka, cios za ciosem . Doskonała postawa obu bramkarzy Unii – w pierwszej połowie bronił  Darek Miodowski, a po przerwie  Sebastian Graca..Ten drugi przy stanie 2-1 wybronił przed niemal pewna utratą bramki. bramki.

JAGIELLONIA – FC BODROST 3-6 (2-1)
Bramki: Adam Stepanowicz ,  Łukasz Borys,  Dul  Elden
Zaczęło się dobrze dla Jagiellonii – już w 3 min Adam Stepanowicz zdobył pierwsza bramkę, a  w 15 min, Łukasz Borys podwyższył na 2-0. Po przerwie było jednak znacznie gorzej – w przeciągu 15 minut  „jaga” straciła aż cztery bramki, w tym dwie z rzutów karnych. W grze zespołu nastąpiła dekoncentracja, nie zmieniła sytuacji trzecia bramka uzyskana przez Eldena przy stanie 5-2. W sumie zasłużona wygrana Bodrost.

BŁYSKAWICA – FC MOŁDOVA 7-1 (4-3)
Bramki: Damian Pikul 3, Arek Szlachta, Jack Shaboro, Hubert  Szeląg i samobójcza
Bardzo duża przewaga Błyskawicy, a bramek mogło paść znacznie więcej.

POLONEZ – THUNDER SPORT CLUB  1-5 (0-2)
Bramka: Sebastian Jarmuła
Spotkanie rozegrano na zalanym boisku, które w takim stanie nie powinno być dopuszczone do gry Ale oba zespoły miały takie same warunki. Thunder był  na pewno w tym dniu lepszy, ale Polonez  w[pierwszej połowie nie wykorzystał trzech sytuacji sma na sam i dwóch podobnych w drugiej odsłonie

WISŁA – CZARI JASŁO 3-2 (0-2)
Bramki: Jorge Alvarez 2, w tym jedna z rzutu karnego,  Piotr Łagowski  – Mario Waksmundzki, Patryk Szatko
Polonijne derby przyniosły zwycięstwo Wiśle. Chociaż czwarta drużyna tabeli wygrała z dotychczasowym liderem, nie powinno to być zaskoczeniem. Był to czwarty w tym sezonie pojedynek  tych zespołów i czwarta wygrana Wisły (dwukrotnie w lidze i dwukrotnie w pucharach). Trener Wisły SławekTkacz przyznał wprawdzie, że Czarni Jasło byli lepsi, dokładniejsi i w ogóle lepiej się prezentowali, ale przecież liczą się bramki. Czarni stworzyli więcej idealnych  sytuacji – po dwie  Patryk Szatko i Mario Waksmundzki, także Piotr Hanula.  W zespole Czarnych Jasło pokazało się dwóch 16-latków trzech 17-latkow.
Spotkanie od początku układało się po myśli Wisły.Juz w 6 min Jorge Alvarez uzyskał prowadzenie, W 30 min ten sam zawodnik z rzutu karnego podwyższył na 2-0, Później Czarni zdobył wprawdzie kontaktową bramkę, ale gdy w 83 min, Piotr Łagowski  podwyższył na 3-1, wydawało się, że wszystko jest już „ułożone”. Jednak w 85 min Patryk Szatko strzelił drugą bramkę, ale Wiśle udało się dowieźć zwycięski wynik do końca.

Over-30 Division Red
FC NATIONAL – BŁYSKAWICA 0-3, walkower dla Błyskawicy

EAGLES – WISŁA 5-4 (2-2)
Polonijne derby w over-30 Division Premier Soccer League of Chicagoland pomiędzy Eagles I Wisłą zakończyły się nieznaczną wygraną Eagles 5-4 (2-2). Bramki zdobyli: Kuba Piotrowski 3, Paweł Otachel, Marcin Szmuc –  Mateusz Zagórski 2, w tym jedna z rzutu karnego, Sebastian Grosman, Kazimierz Szmit.
Spotkanie było zacięte i stało na wysokim poziomie. Wisła prowadziła 2-0, później cztery bramki zdobył Eagles, wychodząc na 4-2; Wisła odrobiła straty i było 4-4. Dopiero w końcówce Kuba Piotrowski zdobył piątą, zwycięską bramkę dla Eagles

Over-30 Division White
SHOGUN – IGLOOPOL  3-4 (2-2)
Bramki: Sebastian Grosman,  Wojtek Kapuścik 2, Sebastian Jarmuła
Mecz nie układał się po myśli Iglooopolu chociaż szybko strzelona bramka przez Grosmana nie zapowiadała  takiego przebiegu. ”Wybiegany” rywal zawiesił  poprzeczkę dość wysoko. Miał ułatwione zadanie, bo w ostatniej minucie pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany stoper Reguła, a po przerwie podobny los spotkał Grosmana.  Grając w dziewiątkę Kapuścik strzelił celnie  po indywidualnej akcji na 3-2. Wykorzystując przewagę dwóch zawodników  rywale w 80 min wyrównali na 3-3. I chociaż logika wskazywałaby w takim układzie sił na podział punktów, ostatnie słowo należało do Igloopolu. W ostatniej minucie – po wybiciu piłki przez bramkarza, doszedł do niej Jarmuła i w swoim stylu ustalił wynik spotkania.

IGLOOPOL – AEK FC CHICAGO 3-2 (1-0)
Braki: Bartek Piekut, Tonek Bednarek,  Sebastian Grosman
Kolejny dobry mecz Igloopolu, który na mokrym, grząskim boisku wywalczył komplet punktów. Ozdobą spotkania była bramka Grosmana z rzutu wolnego z odległości ok. 35 metrów. Po tym drugim w przeciągu trzech dni zwycięstwie Igloopol awansował na drugie miejsce w tabeli Fist Division.