Błyskawica nie rezygnuje

Udana kolejka dla naszych zespołów w Premier Soccer League of Chicago-land. Błyskawica, grając w mocno osłabionym składzie, bez trudu pokonałaRFA Legends, potwierdzając swoje aspiracje do obrony tytułu mistrza ligi. Bardzo dobry występ w tym spotkaniu młodych –  Damiana Pikula i Arka Szlachty.Wygrały także dwa dalsze zespoły – Unia Chicago i Polonez.

Unia prowadziła już 4-0, ale później przeciwnik doszedł na 4-5 i tkaim rezuktatem zakończyło się to spotkanie.  Polonez  dominował w meczu z Shogun Wind i nadal ma szanse na obronę tytułu mistrza First Division/. Czarni Jasło pauzowali.

Open Division
SHOGUN WIND  – POLONEZ  2-4 (1-2)
Bramki: Wojtek Kapuścik 2, Sebastian Jarmuła, Jacek Hickiewicz
pierwsza połowa wyrównana,  natomiast w drugiej już pełna dominacja Poloneza.  W  zespole zabrakło kontuzjowanych –  bramkarza Dominika Pietucha  i Kuby Chmielewskiego.  W bramce stanął zawodnik z pola – Tomek Palowski.

UNIA CHICAGO – NAPERVILLE STRIKERS 5-4 (4-1)
Bramki: Maciek Skutnik 2, Rafał Szczepaniak 2 ( w tym jedna z rzutu karne-go), Cyryl Jakubik
Mecz układał się bardzo dobrze dla Unii, bowiem już po pięciu minutach prowadziła 2-0; pózneij z rzutu karnego Szczepaniak podwyższył na 3-0, a kiedy po ładnym uderzeniu Skutniika zza 16-tki  Unia wyszła na 4-0, wydawało się, ze jest już po meczu. Rywale jednak tuż przed przerwą zdobyli pierwszą bramkę, a po zmianie stron trafili po raz drugi. Bramka na 5-2 zapewniła końcowe zwycięstwo, chociaż ostatnie minuty były nerwowe, gdyż po kolejnych dwóch bramkach dla Strikers, Unja prowadziła tylko 5-4. Udało się jednak utrzymać ten wynik do końca.
Niestety w trakcie gry kontuzji doznał Łukasz Mikołajczak, co odsunie go od gry co najmniej na miesiąc.
.

RFA LEGENDS –BŁYSKAWICA0-5 (0-1)
Bramki: Damian Pikul, Michał Stroch, Bran Mini, Phil Edi, Kyo
Grając w mocno osłabionym składzie Błyskawica nie dała szans „legen-dom”. Tylko 13 zawodników  zgłosiło się do gry – kilku było nieobecnych z powodu wesela, kilku z powodu zajęć trenerskich z młodzieżowymi zespołami. Bardzo dobry występ młodych – Damiana Pikula, który oprócz bramki zaliczyli także dwie asysty oraz Arka Szlachty.
W sumie był to w pełni udany, kolejny dobry mecz Błyskawicy,
– Nie odpuszczamy, idziemy po mistrza – skomentował prezes klubu Ignacy Dudziak.

CZARNI JASOŁO – TORINO S.C.  3-0, walkower  dla Czarnych Jasło

Over-30 Diviaion Red
EAGLES- BŁYSKAWICA 2-0 (1-0-)
Bframki: Maricn DSznuc, Jacek Hickiewicz
Pojedynek w miarę wyrównany, ze wskazaniem na Eagles, który jednak nie potrafił wykorzystać kilku dogodnych okazji bramkowych.

UNITED SERBS – WISŁA 1-1 (1-0)
Bramka: Sebastian Grosman.
Piekna bramka Sebastiana Grosmana strzałem w samo “okienko” nie wystarczyła do wygrania spotkania. Wisła miała tylko 11. zawodników do gry.’

TARNOVIA – CONNECTION 0-3, walkower dla Connectio