Błyskawica na powrót liderem

W pojedynku na szczycie w siódmej kolejca Europa League Błyskawica pokonała Wisłę i powróciła na pozycje lidera. Mecz bez spodziewanych wielkich emocji, a dominacja Błyskawicy – zwłaszcza w drugiej połowie – była wyraźna. Na drugie miejsce awansowali Czarni Jasło, którzy pokonali bez trudu młody zespół Chicago  Fitre Jr Gold. W tej dywizji wygrały także pozostałe nasze  zespoły – Wisłoka i Błyskawica under-23.

W First Division pozycję lidera utrzymała Błyskawica over-30. Szansy na poprawienie lokaty nie wykorzystali Unia Chicago, która tylko zremisowała z  Thunder FC. Nie powidło się Tarnovii,  która nie miała szans w pojedynku z wiceliderem Mołdovą oraz  Jagielloniii, która na niedzielne mecze do tej ligi wystawia zdecydowanie słabszy skład aniżeli do piątkowych pojedynków w lidze National.

FC BODROST – WISŁOKA 2-6 (2-3)
Bramki: Mateusz Woch 2, Wiesław Ras, Dominik Pie-tuch, Łukasz Borys, Justin Baraban
Wprawdzie zaraz na wstępie Bodrost objął prowadzenie, a później jeszcze raz prowadził – 2-1, ale jeszcze  przed przerwą Wisłoka odrobiła straty i wyszła na 3-2. Był to zacięty mecz walki. Obie strony grały agresywnie i na tym dobrze wyszła Wisłoka, która po zmianie stron zdobyła trzy dalsze bramki, nie tracąc ani jednej.
CZARNI JASŁO – CHICAGO FIRE JR GOLD 7-1 (4-0)
Bramki: Patryk Szatko 3, Łukasz Szczęśniak 2, Kamil Szczęśniak, Rafał Zalewski
Bardzo łatwy mecz dla Czarnych Jasło. Już do przerwy prowadzili 4-0 i druga odsłon mogła dać odpowiedź wy-łącznie na pytanie, jak wysoki będzie końcowy wynik.

Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania

Kamil Szczęśniak zdobywa prowadzenie dla Czarnych Jasło
.                                                                                Zdjęcia – Jacek Jówko
BŁYSKAWICA – WISŁA 5-1 (2-0)
Bramki: Olsen 2, Philot, Shabona, Haeni – Artur Giedroyć
Pomimo wygranej prezes  Błyskawicy Ignacy Dudziak nie był zadowolony z gry swojego zespołu. Po powrocie z turnieju w Las Vegas zawodnicy nie trenowali i pierwsze 15 minut w ich wykonaniu wyglądały fatalnie. Po przerwie Wisła uzyskała kontaktową bramkę na 1-2, ale później Błyskawica nareszcie zaczęła grać i sprawa jej zwycięstwa była  przesądzona.
W Wiśle zabrakło kilku podstawowych zawodników, ale pomimo tego w pierwszej połowie były okazje do zdobycia bramek.

BŁYSKAWICA under-23 – TORINO FC  6-2 (3-2)
Bramki: Hubert Szeląg 2, Sergio Relegan, Damian Pikul, Saverio Traversa, Arek Szlachta

Mecz od początku do końca pod kontrolą Błyslawicy, która prwoadzila kolejno 1-0, 2-0, 3-1, 3-2 i po przerwie juz tylko Błyskawica zdobywala oklejne bramki.

THUNDER FC – UNIA CHICAGO 1-1 (0-1)
Bramka; Dominik Wardzała
– Szkoda dwóch punktów,  bo powinniśmy wygrać to spotkanie –  przyznał Łukasz Mikołajczak. – Zadecydowały dwa aspekty – niewykorzystanie szeregu dogodnych sytuacji i sędzia , który dopuścił  do zbyt agresywnej gry. W takich właśnie okolicznościach straciliśmy przypadkową bramkę.
.
TARNOVIA – FC MOŁDOVA 3-8 (0-4)
Bramki: Marcin Boratyński, Grzegorz Niemiec, Arek Wałęga
Tarnovia miała tylko czterech zawodników na zmiany, wicelider FC Mołdova był dużo lepszy i wygrał zasłuże-nie. Dopiero przy stanie 5-0 Tarnovia zdobyła dwie bramki, ale nie zmieniło to sytuacji – kolejno było: 6-2, 7-3 i 8-3.

STING FC – JAGIELLONIA 4-1 (3-0)
Bramka: samobójcza
Niedzielny skład zespołu Jagiellonii różni się zasadniczo od piątkowego z ligi National.
Na niedzielę nie mamy ludzi – przyznał Wojtek Siwik. –  I trudno się dziwić końcowemu rezultatowi.
.
SOCKERS FC BLACK – BŁYSKAWICA over-30  2-7 (1-4)
Bramki: Tomek Woźniak 2, Steven Radziszewski 2, Alex Stawropulos, Steven Stawropulos, Rafael
Mecz od początku do końca pod kontrolą Błyskawicy.