Błyskawica – Lechia/Romania w finale

W finale Pucharu Premier Soccer League dojdzie do kolejnego spotkania Błyskawicy z Lechią/Romania. W sezonie regularnym zespoły te spotkały się tylko raz, ponieważ występowały w różnych grupach – wygrała wtedy Lechia; Błyskawica zrewanżowała się rywalowi w finale ligi. Za tydzień te dwa niewątpliwie najlepsze obecnie zespoły ligi spotkają się po raz trzeci – tym razem w finale Pucharu Ligi. W półfinałach Błyskawica wygrała z  Czarnymi Jasło, a Lechia/Romania pokonała RFA Legends.

Walka w parterze w meczu Błyskawicy  z Czarnymi Jasło     Foto – Jacek Jówko

Triumfatora Pucharu w First Division poznamy dopiero za dwa tygodnie, bowiem półfinałowy pojedynek Poloneza z Westchester Village Arsenal z uwagi na nieprzygotowane boisko do gry, został przełożony na najbliższą niedziele.

Półfinaly Pucharu Premier Soccer League

BŁYSKAWICA – CZARNI JASŁO 3-1 (0-0)
Bramki: Jacob Simona, Tretter, Edi Philot – Łukasz Szczęśniak
Pierwsza połowa wyrównana, po zmianie stron zaryso-wała się już wyraźna przewaga Błyskawicy, Już w pierwszej częścigry Błyskawica powinna prowadzić, miała bowiem w tym okresie dwa słupki i poprzeczkę . Bramki padły jednak dopiero po przerwie, a wygrana Błyskawicy w pełni zasłużona.

Tak padła pierwsza bramka dla Błyskawicy

A to już 2-0 dla Błyskawicy. A poniżej dalsze zdjęcia z tego spotkania

Zdjecia- Jacek Jówko

LECHIA/ROMANA – RFA LEGENFDS  5-2 (2-0)
Bramki: Cipran Lari 2, Lucian Cojocariu, Sorin Lacovei, Vitally Delkovych
Łatwe zwycięstwo Lechii/ Romanii, która prowadziła już 4-0. W końcówce jej zawodnicy wyraźnie odpuścili , po-nadto w drugiej połowie wprowadzano do gry kilku re-zerwowych