BiegAM… dla siebie

Wśród dziesiątków tysięcu uczestników ostatniego Maratonu w Chicago byli i rodacy. Czy doczekamy się kiedyś sukcesów polskich biegaczy w tym słynnym biegu? Przypomnijmy, iż najbliżej triumfu byli: Antoni Niemczak, który zajął drugie miejsce, przegrywając walkę o zwycięstwo na ostatnich kilku metrach, a wśród kobiet Wanda Panfiil, czwarta na mecie i to w okresie kiedy uznawana była za najlepszą maratonkę świata. Ale to było ponad 20 laty!
***
Oprócz kilkuset osobowej grupy Elity, najlepszych biegaczek i biegaczy z całego świata, na trasie chicagowskiego maratonu znajdują się tysiące amatorów, Dla nich taki start stanowi próbę udowodnienia samemu sobie, że stać mnie na pokonanie dystansu 42 km, daje im wielką satysfakcję. Oni po prostu biegają … dla siebie.
. Dotyczy to także członków polonijnej „BiegAM Group”. Poniżej materiał przysłany nam przez prezesa grupy – BEATĘ BALOS

Grupa “BiegAM” , czyli Biegacze w Ameryce, powstała niecałe cztery lata temu po chicagowskiej edycji Biegu Stulecia. Jest to amatorska grupa zrzeszająca miłośników tego rodzaju aktywności ruchowej. W ciągu całego roku biegacze startują w wielu lokalnych zawodach. na różnych dystansach :od 5 km do połówekmaratonu . W ciągu sezonu wielu z nich przygotowuje się do ukończenia królewskiego dystansu czyli całego Maratonu 26.2 mil. W tym roku ponad 30 osób uczestniczyło w Maratonie Chicagowskim. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Grzegorz Zaleszkiewicz. który osiągnął czas 2:55:48 . Wśród kobiet Agnieszka Burkevic Wieremczuk z czasem 3:20:16 . Było kilku uczestników, którzy zaliczylii swój pierwszy maraton i uzyskali piękne wyniki w debiucie. Wszyscy zawodnicy spisali się „Na Medal” i prawie wszyscy osiągnęli swoje rekordowe czasy, tzw. PR. Oczywiście wszyscy kończący maraton dostają pamiątkowy medal.

Po zawodach była chwila na spotkanie i świętowanie. Nasza Grupa ma tradycję spotykania się w lokalnej restauracji, by razem celebrować swój sukces. Wieczorem był obiad, było piwo i były też tańce. Co roku zapraszamy też polskich biegaczy z innych klubów. W tym roku odwiedziła nas osiemnastoosobowagrupa z Nowego Jorku , kilka osób z Polski i kilka z Południa ( Grupa BiegAm w większości trenuje na północy aglomeracji chicagowskiej) Był też kolegaCo roku zapraszamy też polskich biegaczy z innych klubów. W tym roku odwiedziła nas osiemnastoosobowagrupa z Nowego Jorku , kilka osób z Polski i kilka z Południa ( Grupa BiegAm w większości trenuje na północy aglomeracji chicagowskiej).


Zdjecie z wielkiej imprezy po-maratonowej  – grupa “Biegam”, biegacze z Polski i dwie grupy z Nowego Jorku “Polska Running Team” i “3RunPL”

Był też kolega z Kanady. Nasi biegacze biorą też udział w innych Maratonach. Dwa tygodnie była Warszawa i Berlin ,tydzień temu Londyn a za miesiąc będzie Nowy Jork. Jesteśmy stworzeniJesteśmy stworzeni przez siebie i dla siebie .Staramy się sobie pomagać ,motywować, wymieniać doświadczeniami i wspólnie biegać.

Beata Balos

 

 

prze

olskich biegaczy z innych klubów. W tym roku odwiedziła nas osiemnasta osobowa

grupa z Nowego Jorku , kilka osób z Pol-ski i kilka osób z południa( Grupa BiegAm w większości trenuje na północy aglomeracji Chicagoowskiej) Był też

nasz kolega z Kanady. Nasi biegacze biorą też udział w innych Maratonach. Dwa tygodnie była Warszawa i Berlin ,tydzień temu Londyn a za miesiąc będzie

Nowy Jork. Jesteśmy stworzeni przez siebie i dla siebie .Staramy się sobie pomagać ,motywować, wymieniać doświadczeniami i wspólnie biegać. Beata Balos