Bez zmian w lidze Metropolitan

Szósta kolejka w halowej lidze Metropolitan nie przyniosła zmian. Liderzy w obu dywi-zjach nie odpuszczają. W Major Division Schwaben wysoko wygrał z najsłabszym ze-społem, pewnym już spadkowiczem  – Green-White 7-0  i jest pewnym kandydatem do tytułu. Eagles, który już wcześniej stracił szanse na tytuł, tylko zremisował z Sockers w meczu, który był abslutnie do wygrania. W ten sposób stracił szanse na zajęcie pozycji wicelidera. Miejmy nadzieję, że na razie.

Gorąco pod bramką Eagles w meczu  z Sockers          Foto – Jacek Jówko
W First Division trzy prowadzące zespoły wygrały – lider Magic pokonał Republikę Srp-ską 6-4. Ustępujący mu o dwa punkty Czarni Jasło pokonali Moravę także 6-4, a trzeci w tabeli Connection wygrał z Teslą. Czy przed decydującym spotkaniem w tej dywizji pomiędzy  Czarnymi i Magic (8 marca) któryś z liderów się potknie? Czy też sprawa ty-tułu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce? Zobaczymy…
Oto relacje i aktualne tabele

SOCKERS – EAGLES 4-4 (1-2)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Mike Kapusta, Krzysztof Śmierzchalski
Pierwsza połowa to optyczna przewaga Sockers, którzy objęli prowadzenie 1-0. Później jednak grający w tym okresie z  kontry Eagles doprowadził jeszcze przed przerwą do prowadzenia 2-1. Po zmianie stron Eagles utrzymywał przewagę – było kolejno 3-1, 3-2, 4-2, ale później rywale zdobyli kontaktową bramkę. Końcówka była nerwowa. Przy stanie 4-3 Eagles grał w osłabieniu (kartka dla Stana Micica),

Gorąco pod bramką Eagles w meczu z Sockers       Foto  – Jacek Jówko

przetrzymał szczęśliwie  ten okres, ale w 10 sek. po wyrównaniu stracił bramkę,  która przesądziła o podziale punktów. W ostatniej minucie były jeszcze szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, ale nie udało się.
– Ten mecz był absolutnie do wygrania – powiedział trener Marek Radziszewski, który miał do gry dwie piątki i dwóch zawodników na zmiany.

W pozostałych spotkaniach:
Green-White – Schwaben 0-7; Vikings – Hellenic 5-4; International S.C. – F.K. Repub-lika Srpska 1-4; Kickers – United Serbs 4-4

Bramki: Jose Mendoza, Łukasz Szczęśniak, Mario Waksmundzki, Kamil Szczepański
Kolejna wygrana zespołu Tadeusza Ciężkiego, aczkolwiek sprawa wygranej rozstrzy-gnęła się dopiero w końcówce. Jeszcze na 7 min przed końcem wynik był remisowy 4-. Tym niemniej Czarni cały czas prowadili:1-0, 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4 i dopiero na  2 min przed końcem Łukasz Szczęśniak zdobył szósta bramkę.
W zespole zabrakło jedynie Rafała Zalewskiego, który  w niedziele pracuje. Czarni Jasło mieli dwie piątki i trzech zawodników na zmiany.

Poniżej – tak padały bramki w meczu Czarnych z Morava oraz kilka ujęć z gry

Skromna grupa kibiców z prezesem Czesławem Koszykiem dopingowała Czarnych Jasło

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko

Tesla – Connection 2-7; FK Rep. Srpska – Magic 4-6; Internatioanl S.C. B – Inter 2-11; Lions – FC Minyor 2-2; Fire – Wings 0-3

1.     Magic            6    18    36-20
2.    Czarni Jasło        6    16    35-12
3.    Connection        6    15    44-14
4.    FK Rep. Srpska    6    10    34-23
5.    Wings            6    10    27-17
6.    Inter            6    9    28-24
7.    FC Minyor        6    7    10-26
8.    Fire            6    6    22-23