Bez Piotra Feteli

Po sześciu miesiącach przerwy American Rally Association powraca do rajdowego ścigania. Na początek jednodniowy, a  raczej jednonocny rajd  Southern Ohio Forest Rally. Rajd roczpocznie się w sobotni wieczór 18 bm o godz. 8 p.m.  i zakończy w godzinach nocnych. W stawce 62 kierowcow. Fawporytami rajdu w Ohio są kierowcy zespołu fabrycznego Subaru – Travis Pastrana  i Brendon Semenuk oraz Barry McKenna, zwycięzca zimowego Sno*Drift Rally. Niestety zabrakie czwartego kierowcy ub.rocznych  mistrzostw Ameryki – Piotra Feteli., który z wielu powodów nie wystartuje.

Wielka szkoda, zwłaszcza że rajd ten rozgrywany jest stosunkowo blisko Chicago (6 godzin jazdy), a samochód Piotra  – 2018 Ford Fiesta Proto po przebudowaniu silnika gotów do jazdy. Przypomnijy,  iż w pierszej, styczniowej eliminacji ARA – Sno*Drift w Michigan Fetela był drugi, ustępujac tylko dysponującemu znacznie szybszym, mocniejszyzm autem – Barry McKenna.
Tegoroczne eliminacje w związku z pandemią  zostały skrócone z dziewięciu do sześciu tylko rajdów. Po zimowym Sno* Drift i sobotnim Southern Ohio Forest Rally,  w sierpniu kierowcy walczyć będą w Ojibwe Forest Rally, w październiku w Show Me Rally i Lake Superior Performance Rally, a startowy sezon zakończy listopadowy Olympus Rally.