Awans Błyskawicy i Champions

Udanie zakończyły rozgrywki grupowe w Pucharze Premier Soccer League dwa polonijne zespoły – Arlington Aces Lightning (Błyskawica) w Open Tournament i FC Champions w over-40 Divison. Oba wygrały swoje grupy i za tydzień rozpoczną decydującą walkę o wygranie Pucharu. Wygrała także Tarnovia w Over-30 Division Red, ale wcześniej straciła szanse na awans do dalszej fazy pucharowych rozgrywek.
Oto szczegóły.

Open Tournament
ARLINGTON ACES LIGHTNNG – BOPRRACHOS 1-1 (1-0)
Bramka: Paul Kaiser
Wyraźna przewaga Błyskawicy, al  mnóstwo niewykorzystanych sytuacji i w efekcie tylko remis. Tym niemniej wystarczył on do zajęcia pierwszego miejsca w grupie przed Borrachos. Błyskawica tym samym awansowała do półfinału  W niedzielę wystąpiła w najsilniejszym składzie i jeśli nadal będzie taka frekwencja na dalszych spotkaniach, zespół ten  będzie faworytem Open Tournament.

Over-30 Division Red

TARNOVIA – STARE BYKI 5-3 (3-3)
Bramki: Robert Pudełko 2, Krzysztof Pytel, Darek Lewandowski, Marcin Bazuła
Dobry mecz Tarnovii na pożegnanie Pucharu Ligi. Zaczłęo się od 1-0, potem Tarnovia przegrywała 1-3, ale w ostatnich 10 minutach przed przerwą zdobyła dwie bramki ,doprowadzając do 3-3. Po przerwie, mimo iż był tylko jeden zawodnik na zmiany, wyraźna dominacja Tarnovii.
To był ostatni mecz Tarnovii w otwartym sezonie –  występy  halowe od drugiejj połowy listopada.
TARNOVIA : Sebastian Witkowski – Mariusz Knapik, Darek Lewandowski, , Grzegorz Niemiec, Paweł Pytel – Sławek Strzesak, Robert Pudełko,  Marcin Bazuła, Krzysztof Pytel – Robert Madura, Marek Skalbania.

CHAMPIONS – ST. CHARLS GREEN 4-0 (2-0)
Bramki: Robert Sztejn 3, Darek Lewandowski
Do przerwy nie było łatwo, później jednak znakomicie grał Robert Sztejn, który zaliczył w sumie trzy bramki.
Champions awansowali z pierwszego miejsca w grupie  do ćwierćfinałów, gdzie spotkają się z St Charles Blue bądź Botes SC.