Artur Ozga triumfatorem Świątecznego Turnieju

Dopiero w środowe popołudnie zakończył się „Świąteczny Turniej Tenisowy”, organzowany przez Maćka Jóźwiaka z Polish Tennis Association.
Zwycięzca kategorii over-40″ został Robert Lerka. Po wyeliminowaniu w półfinale pierwszego rozstawionego Piotra Wardyńskiego w trzech setach, Lerka rozegrał bardzo solidny finał. Pokonał w dwóch setach Leszka Czechowskiego 6-4, 6-1.  Wcześniej Czechowski rozegrał w półfinale znakomite spotkanie, pokonując do tej pory nie do zatrzymania w turnieju, Waldemara Nowaka (6-3, 7-5). W finale debla zmierzyła się para polonijna (Piotr Wardyński, Zbyszek Jablonski) z parą czeską (David Matula, Marek Roman). Po godzinnym pojedynku z tarczą z kortu zeszła nasza para polonijna, wygrywając mecz w dwóch setach 6-4, 6-0.
Półfinały:
Matula, Roman – Andrzej Harmata, Piotr Ślęzak 5-7, 7-5, 6-4
Wardyński, Jabłoński – Robert Hersztek, Marek
Guzowski 6-3, 6-4.

Jabłoński wystąpił w środę również w finale singla kategorii “open”. Zmierzył się z młodym wschodzącym talentem polonijnym, niespełna 16-letnim Arturem Ozgą. I przegrał
Artur Ozga potrzebował zaledwie godziny i  5 minut, by wygrać 6- 2, 6-3, Ozga to zawodnik leworęczny, gra głównie z głębi kortu, atakował backhand przeciwnika, bardzo często zmieniał rytm gry.  Jego przewaga nie podlegała dyskusji.
Finałowe spotkanie zakończyło się  w środę 30 grudnia o godz, 5.15 po południu i było ostatnim w kończącym się roku polonijnym sportowym wydarzeniem.
Artur Ozga w nagrodę otrzymał rakietę  firmy Prinz, ponadto puchar i bidon na wodę.
Ozga także doskonale jeździ na nartach. Reprezentuje klub TATRY i w swej  kategorii wiekowej przoduje.
Finał:
Artur Ozga – Zbigniew Jabłński 6-2, 6-3.
Półfinały:
Ozga – Marcin Szczepaniak 6-2, 6-0; Jabłoński – Robert Lerka 1-6, 6-2, 6-3;
***
Co było wcześniej? Drugi dzień Turnieju przyniósł wiele niespodzianek. Z turnieju open  zostali wyeliminowani w ćwierćfinałach trzej najwyżej rozstawieni zawodnicy. Zbyszek Jabłoński wyeliminował rozstawionego nr 1 Romana Hersztka (6-3, 6-2), Marcin Szczepaniak pokonal nr 3 w turnieju -, Łukasza Chowańca (6-2, 6-3), oraz Artur Ozga zdominował drugiego rozstawionego, Brazylijczyka, Marcello Martinsa 6-2, 6-1.