Albanian Stars mistrzem halowej ligi National

Na trzy kolejki przed końcem sezonu w halowej  lidze National tytuł zapewniło sobie Albanian Stars, ktre ma już 10 pkt nad drugą w tabeli Wartą. Stało się tak   w wyniku bezpośredniego starcia tych dwóch, najwyżej ulokowanych w tabeli zespołów.  Czwarte pod rząd zwycięstwo odniósł Czarny Dunajec, który w polonijnych derby pokonał Wisłę i mierzy obecnie w trzecie, a może i drugie miejsce. Dopiero w piątek pierwsze punkty w tych  rozgrywkach zdobył wreszcie HDS Eagles,  chociaż  zanosiło się na to od kilku kolejek. Szkoda, że nastąpiło to  tak późno, bo w obecnym składzie i w obecnej  formie HDS Eagles mógłby z powodzeniem mierzyć w środek tabeli.
W First Division bliżej tytułu i bezpośredniego awansu do Major Division jest młody zespół Czarnych Jasło under-18. Ma już 4 punkty przewagi na drugim w tabeli CD Taji, które przegrało z Wartą under-23.
Oto relacje

WISŁA – CZARNY DUNAJEC 5-6 (2-2)
Bramki: Marco Alvarez 2, Jorge Alvarez, Konrad Malinowski,  Mikołaj Kowalski
– Kyle Breitenbach 2,  Tomasz  Łojek, Kamil Szczęśniak, Michał Szaflarski, Mario Waksmundzki
Bardzo dobry, wyrównany pojedynek. Wisłą prowadziła 2-0, ale jeszcze przed przerwą, wykorzystując niedokładności w kryciu wiślaków, Dunajec wyrównał na 2-2. Losy spotkania przesądziła czerwona kartka dla Mikołaja Kowalskiego. Grająca w osłabieniu trzech na pięciu przez  5 minut Wisła straciła w tym okresie trzy bramki i Czarny Dunajec odskoczył na 5-2.
Myślę, że sędzia prawidłowo dał karę 5 minut – powiedział Mike Kipta z Dunajca. – Był to ewidentny faul na Tomku Lojku, który będąc sam na sam z bramkarzem, został z tyłu  sfaulowany przez obrońcę…. Przy stanie 5-3 mecz się otworzył i obie strony miały szanse. Wisła dwukrotnie zmniejszała naszą przewag do jednej bramki.  Wynik na 6-5 dla nas ustaliła Wisła na 3 min przed końcem. Zadowolony jestem  z chłopaków, bo po pierwszych minutach przegrywaliśmy 0-2, ale skupiliśmy się i walczyli do końca. Naszym celem jest trzecie a może i drugie miejsce.

HDS EAGLES – BERBER STARS  3-1 (1-1)
Bramki: Oleg Tendyk, Taras Dydych,  Jimmy Mephiz
Czekaliśmy na te punkty długo – powiedział trener Łukasz Szpara. – Właściwie zwycięstwa wysuwały się nam z rąk począwszy od meczu z Czarnymi Jasło. Szacunek dla chłopców, którzy nie załamali się serią porażek. Teraz wiemy co mamy robić.

WARTA – ALBANIAN STARS 1-3 (1-2)
Bramka: Neo Acosa
Ten mecz był do wygrania.   Warta prowadziła 1-0, a zdobywca bramki był później sam na sam z bramkarzem i powinno być 2-0.  W sumie w pierwszej połowie Warta nie wykorzystała czterech takich sytuacji, a  drugą bramkę straciła pod błędach.

First Division

ALBANIA FC – CZARNI JASŁO under-18  2-5 (0-2)
Bramki: Dawid Mikołajczyk 2,  Konrad Madej, Sebastian Modrzejewski, Dominik Jabłoński
Pomimo iż do przerwy  Czarni Jasło u-18 przegrywali  0-2, w drugiej połowie z nawiązką odrobili straty, co zbliżyło ich do tytułu mistrza First Division

WARTA under-23 – CD TAJI 6-4 (3-3)
Bramki: Orkiz 2, Jashi, Oakwando, Aerola, Corea
Pomimo iż w zespole zabrakło dwóch najlepszych napastników – Gomeza i Monteona,  Warta B wygrała ten pojedynek, grając mądrze i skutecznie, z sercem. Młodzi zawodnicy wybiegali ten mecz. Przez cały czas Warta prowadziła jedną bramką, raz tylko był remis (3-3).