AAC Eagles – Wave w wielkim finale

Rozgrywki w  Polonijnej Lidze Siatkówki weszły w decydującą fazę. W niedzielę wyłoniono finalistów. Śa nimi broniący tytułu AAC Eagles i Wave, który w regularnym sezonie zajął drugie miejsce. Awans Eagles do walki o złoto był niemal przesądzona już po pierwszym meczu półfi-nałowym z MMA, wygranym stosunkowo łatwo 3-1. W rewanżu tylko pierwszy set   był zaciety i  w miarę wyrównany. Później przewaga bro-niących tytułu „orłów”  nie podlegała dyskusji. Trudniejszą drogę do finału miało Wave. Po pierwszym wygranym półfinale 3 -1, w rewanżu dwa pierwsze sety wygrał na przewagi Homies. Jednak trzy kolejne partie padły łupem Wave.
Oto wyniki półfinałów
AAC Eagles – MMA 3-1 i 3-0
Wave – Homies 3-1 i 3-2
Finały, które wyłonią mistrza PLS na sezon 2021/ 2022 w najbliższą niedzielę 30  stycznia. O godz. 10.30  przed południem w pojedynku o III miejsce zagrają: MMA – Homies, a o godz. 12.30 p.m.  walce o złoto spotkają się; AAc Eagles – Wave.