Pierwsza porażka Homies w PLS

W trzeciej kolejce sezonu Polonijnej Ligi Siatkówki pierwszej porażki doznał niepokonany dotychczas lider – Homies, który przegrał z obrońcą tytułu AAC Eagles. Dla „orłów’ było to bardzo ważne spotkanie – w razie porażki straciliby w praktyce szanse obrony tytułu. Tym razem AAC Eagles zagral bardzo dobrze – był w pełnym składzie, imponował mocnymi zagrywkami i silnym atakiem. Najciekawszym i najbardziej zaciętym spotkaniem był drugi pojedynek dnia – pomiędzy Degenerades i Wave. Wynik pierwszego seta  – 33-31 mówi sam za siebie. Równie zacięte i wyrównane były –  drugi set oraz tie-break.
W tabeli wciąż na czele Homies z 8 pkt,, ale zrównał się z nim puntami Wave; 3. Eagles 5 pkt; 4. MMA 2 pkt; 5.  Degenarades 1 pkt.