3x polonijne derby

Derby w over-40 Division ligi oldboyów Metro pomiędzy Wisła i Podhalem przyniosły wygraną bardziej doświadczonemu zespołowi Ryszarda Latawca. Młody stażem zespół Podhala walczył bardzo ambitnie, brak mu jednak napastników. Kolejne derby w tej dywizji wygrał Eagles, bijąc Calisie. Po raz kolejny okazało się, że Calisia nie bardzo radzi sobie w pojedynkach z polonijnymi teamami.

Trzecie, polonijne derby rozegrane zostały w over-48 Division.  Po wyrównanym pojedynku padł w nich wynik bezbramkowy. Zawodnikom obu zespołów należą się duże brawa za ambitną, pełna poświęcenia grę w arcytrudnych warunkach, przy wysokiej temperaturze.

WISŁA- PODHALE 1-0 (1-0)
Bramka: Bernard Burda
Wisła stworzyła więcej sytuacji, a na dodatek zdobywca bramki Bernard Burda nie wykorzystał rzutu karnego.
Zdaniem Marka Miętusa, założyciela Podhala, pojedynek był wyrównany, a obie strony miały swoje szanse bramkowe. Podhale miało tylko jednego zawodnika na zmiany.

Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania

201806169517314195Film4-1Faul w polu karnm i będzie rzut karny dla Wisły…

2018061795003218952-1…ale bramkarz Podhala Arturo Martinez obronił uderzenie Bernarda Burdy

20180616_171159_Film4-120180616_172434_Film4-1-120180616_173006_Film4-1Zdjęcia – Marek Krawczyk

CALISIA – EAGLES 2-4 (0-2)
Bramki dla Calisii: Janusz Kołodziej, Sławomir Wiatr
Nie potrafimy grać  z polskimi drużynami – przyznał Radek Wawrzyniak z Calisii.  Dopiero pry stanie 3-0 dla Eagles, Calisia zaczęła walczyć, wyciągnęła na 2-3, ale w ostatniej minucie Eagles zdobył czwartą bramkę.

Over-48 Division

ROYAL/CRACOVIA – VICTORIA 0-0
Wyrównany, dobry  pojedynek. Oba zespoły zagrały uważnie, konsekwentnie w obronie. Dopiero pod koniec tempo gry z powodu upału spadło.  Jedyną 100-proc okazję nei wykorzystał Jerzy Motolko (R/C), który miną bramkarza i z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka.

201806179511424895Film4Kto był pod paraslem, ten wygrał – przerwa w spotkaniu Royal/Cracovia – Victoria

2018-06-17-12-33-3020180617_115939_Film4-1Zdjęcia – Marek Krawczyk