Wisłoka nadal bez porażki; Wygrane zespołów Wisły

;
W czwartej kolejce Europa League najlepiej z połoninach zespołów spisały się obie Wisłoki i obie Wisły. Wisłoka A w grupie A Major Division w polonijnych derbach pokonała Błyskawice i pozostaje nadal bez porażki, mając na koncie 2 wygrane i 2 remisy.
Dobrze spisał się również młodzieżowy zespól Wisłoki , który w grupie B tej dywizji pokonał wicelidera Kyrgyz. To był dobry mecz całej drużyny, goli powinno paść więcej.
Dwa zwycięstwa zanotowała również Wisła. Pierwszy zespół wygrał wysoko z PAO Panatinikos, a młodzieżowy w First Division zdobył aż 10 bramek w wygranym meczu z Sockers FC Silver.
– Ogólnie widać, że w obu drużynach widać definitywnie potencjał do gry i charakter do walki, by wygrywać następne mecze – podsumował menager Wisly – Kazimierz Boloź.
Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowała Jagiellonia. Tak więc ta super mroźna niedziela była całkiem udana dla naszych zespołów w Europa League.
Oto wyniki

Major DIvision A
BŁYSKAWICA – WISŁOKA A 4-5
Bramki: Marcin Kaleta, Jorge Simon, Michał Banaś,=, Artur Kielar – Wojtek Wójcik 2, Łukasz Sulka, Parker Gawne, Adrian Ortiz,
– To był bardzo dobry mecz, na pewno się podobał kibicom podsumował trener Wisłoki – Wojtek Piotrowski – Było dużo akcji obu drużyn, bo przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę. Ale to my strzeliliśmy jedna bramkę więcej I mamy 3 punkty.

Zespół Wisłoki zajmuje najwyższe z polonjjnych drużyn miejsce w Europa League

– Bardzo dobry szybki mecz w wykonaniu obu zespołów – powiedział Wojtek Woźniak z Błyskawicy. – Nie bez znaczenia był fakt, że w naszej zabrakło bramkarza i z konieczności musiał wystąpić zawodnik z pola, grający trener Artur Kielar.
Już na początku meczu Michał Banaś wyszedł na czystą pozycję, ale jego strzał z 5 metrów Instynktownie obronił bramkarz. Ale to Wisłoka strzeliła pierwszą bramkę I to Błyskawica musiała gonić wynik co aż do końca meczu nie udało się. Zawiodła asekuracja z tyłu, co w pełni wykorzystała Wisłoka. Dodać należy, że w tym dobrym, szybkim meczu obie drużyny stworzyły sobie szansę na strzelanie bramek. Ale tych szans nie wykorzystały.
Wojtek Woźniak miał na koniec spore zastrzeżenia do pracy sędziów, ale ten temat pomijamy na tej stronie. Nie widzieliśmy tego meczu, więc nie możemy wskazywać winnych w takich wypadkach.

EAGLES – SOCKERS FC 19 ACADEMY 2-9 (1-3)
Bramki: Paweł Otachel, Oluwayonda Abogunrin
Zabrakło nam trzech podstawowych zawodników Daniela Dabrowskiego , Tomasza Sławka i Aleksandra Lavasiva I to w pewnej mierze przesądziło o porażce. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu o.k., ale w drugiej nic się nie kleiło.

C1 UNITED – CZARNI JASŁO, odwołany z uwagi na wyjazd Czarnych Jasło na Florydę

Major Division B

WISŁA A – PAO PANATINICOS 9-2 (2-2)
Bramki: Alex Lulek 3, Krzysztof Mróz 3, Konrad Malinowski, Mateusz Skorupa, Kamil Maćko
Po wyrównanej pierwszej połowie, Wisła w drugiej części gry rozgromiła zespół PAO>
Oto relacja menagera Kazimierza Boloża
– Do przerwy mecz wyrównany, a bramki stracono po błędach indywidualnych. Po przerwie jednak kontrolowaliśmy cały mecz i nie daliśmy przeciwnikowi dojść do gry.
Zawodnikiem meczu był kapitan zespołu – Alex Lulek.

WISŁOKA B – KYRGYZ COMMUNITY 3-2
Bramki: Gabriel Majocha, Aaron Faynik, Arkadiusz Wódkiewicz
– Młodzieżowa drużyna chicagowskiej Wisłoki pokonuje w dniu dzisiejszym wicelidera Kyrgyz 3-2 – relacjonuje trener wojtek Piotrowski. – to był dobry mecz całej drużyny, goli powinno paść więcej. Przeciwnik to doświadczona drużyna, ale młode chłopaki byli dzisiaj lepsi. Widać duże zaangażowanie w grę, zwłaszcza bez piłki. Chlopcy coraz lepiej się czują i coraz bardziej zgrywają..

 

First Division

UNIA CHICAGO – FK MORAVA 3-5 (3-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Łukasz Skupien1
– Niestety mecz przegrany na własne życzenie. Wyraźne rozluźnienie po przerwie i tracimy dwa szybkie gole – relacjonuje Łukasz Mikołajczak. – Musimy gonić wynik , nie wykorzystujemy kilku dogodnych sytuacji i nadziewamy się na dwie kontry, co kosztuje nas utratę punktów . Jest to pierwszy nasz sezon od kilku lat po tej stronie hali, czyli gra na bandy i nie do końca się jeszcze chyba na to przestawiliśmy.

BERBER CITY RESERVES – BŁYSKAWICA over-30 0-8
Wynik mówi wszystko – był to mecz lidera do jednej bramki. Gdyby Błyskawica nie spuściła z tonu w drugiej połowie,wynk byłby dwycufrowy,

SOCKERS FC GRAY – JAGIELLONIA 1-2 (1-2)
Bramki: Marcin Szmuc, Marcin Boratyński
Początkowo dominowałą Jagiellonia, Już na początku gry Marcin Szmuc zdobył powadzenie. Pod koniec pierwszej połowy gra się wyrównała, ale na 20 sek, przed przerwą Marin Boratyński zdobył drugą bramkę.
Druga odsłona była wyrównana. Znacznie młodsi rywale dązyli do wyrównania, ale udało się dowieźć zwycięski wynik do końca. -.
W bramce „jagi” nie wystapil Wojtek Siwik, zamiast niego pokazali się dwaj młodzi – Krystian Para i Ukrainiec Denis Lisenko i obaj spisali się bardzo dobrze.

WISŁA B – SOCKERS FC SILVER 10-2 (6-1)
Bramki: Michał Mróz 6, Michał Siwiec, Bartek Malinowski,
samobój, Kurmanbek Madaripov
– Mecz bez żadnych niespodzianek. Kontrolowaliśmy mecz od samego początku. W prawdzie przeciwnik zdobył bramkę na 1-0, ale mecze później całe spotkanie definitywnie dla Wisły.