3-majowy turniej Wisły Chicago

W dniach 5-6 maja klub sportowy Wisła Chicago  organizuje dwudniowy turniej polonijny z udziałem sześciu zespołów. Patronat nad turniejem objął Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki, który nuje okolicznościowy puchar.
Turniej odbędzie się w Bensenville. Informacje i zgłoszenia u  Sławka Tkacza, tel. (773) 816-3405. Termin zgłoszeń upływa 31 marca.
Poniżej wszystko o tym ciekawie zapowiadającym się turnieju w materiałach nadesłanych nam przez klub Wisła.

1.    W turnieju uczestniczy 6 zespołów reprezentujących kluby polonijne
2.    Kluby uczestniczące w turnieju musza się podporządkować regulaminowi.
3.    Każdy zawodnik musi posiadać aktualna kartę zawodnika (PASS) i dowód tożsamości (prawo jazdy, paszport, ID)
4.    Zgłoszenie do turnieju w formie aplikacji zgłoszeniowej powinno wpłynąć do organizatora w terminie do 31 marca 2018 roku. Do zgłoszenia powinna być dołączona zaliczka opłaty wpisowej w wysokości 100 $
5.    Oplata za uczestnictwo w turnieju wynosi $ 250. Oplata powinna być dokonana w terminie poprzedzającym Odprawę Techniczna, która odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku. (termin po konsultacji z zespołami może ulec zmianie)
6.    Każdy zespół ma prawo zgłoszenia 20 zawodników. Listy zgłoszeniowe zawodników plus kierownictwa zespołu musza wpłynąć do organizatora przed turniejem. W każdym zespole powinno występować minimum 75% zawodników polskiego pochodzenia.
7.    W trakcie turnieju zawodnik może występować tylko w jednym zespole.

PKT. 2 – ORGANIZATOR

1.    Organizator zabezpiecza organizacje i przebieg turnieju zgodnie z regulaminem i w duchu sportowej rywalizacji.
2.    Organizator zapewnia pamiątkowe puchary oraz nagrody dla uczestniczących zespołów
3.    Organizator bierze odpowiedzialność za zabezpieczenie pełnej obsady sędziowskiej I opieki medycznej.
4.    Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników podczas trwania turnieju i po jego zakończeniu ,  udział w rozgrywkach osób chorych. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w turnieju.

PKT. 4 – ODPRAWA TECHNICZNA

1.    Odprawa Techniczna odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku (termin po konsultacji z zespołami może ulec zmianie)
2.    Na odprawie technicznej każdy zespól powinien mieć przedstawiciela, jego brak nie wyklucza zespołu z rozgrywek
3.    Na odprawie technicznej zostanie powołana  3 osobowa komisja regulaminowa : 1 przedstawiciel organizatora w roli przewodniczącego komisji, 2 przedstawicieli  wybranych z zespołów uczestniczących
4.    Komisja rozwiązuje wynikłe w trakcie trwania turnieju problemy np. Sprawy protestów.
5.    Na odprawie technicznej zostanie dokonane losowanie grup eliminacyjnych i ustalona struktura rozgrywek.

PKT. 3 – ZASADY ROZGRYWEK

1    Mecze rozgrywane są według przepisów FIFA z modyfikacja o spalonych, czasie trwania spotkań, możliwości zmian zawodników
2    Przepis o spalonych nie obowiązuje w spotkaniach eliminacyjnych.
3    Przepis o spalonych obowiązuje w grach finałowych
5.    W trakcie meczów można dokonywać dowolnej ilości zmian w tym zmiany powrotne

•    losowanie
8.    Za zwycięstwo w meczu eliminacyjnym zespol otrzmuje 3 punkty, za remis zespoly otrzymują po 1 punkcie.
9.    Za zwycięstwo walkowerem, drużyna zwycięska otrzymuje 3 punkty i stosunek bramek 1:0
10.    Czas rozgrywania meczow eliminacyjnych w grupach to 2 x 18 minut z 4
minutowa przerwa
11.    Mecze cwiercfinalowe w systemie pucharowym według schematu: AIII-BII ; AII-BIII
12.    Zespoly zwycięskie z meczow cwiercfinalowych zagrają mecze polfinalowe według schematu: AI – zw. AIII-BII  i  BI – zw. BIII-AII
13.    Zespoły zwycięskie z meczów półfinałowych zagrają w finale.
14.    Czas rozgrywania meczow :
•    Cwiercfinalowych to 2 x 20 minut z 5-cio minutowa przerwa
•    półfinałowych to 2 x 20 minut z 5-cio minutowa przerwa
•    finałowego to 2 x 30 minut z 5-cio minutowa przerwa, ,
15.     W przypadku remisu  następują rzuty karne. Jeżeli seria po pięciu zawodników nie wyłoni zwycięzcy kontynuujemy strzelanie rzutów karnych do pierwszej niestrzelonej bramki przy zastrzeżeniu ze przeciwnik zdobędzie gola.
16.    Czerwona kartka oznacza wykluczenie zawodnika z gry w danym meczu. organizator ma prawo do dalszego ukarania zawodnika z wykluczeniem do końca turnieju włącznie.

PKT. 4 –  SĘDZIOWIE

1.    Sędziowie musza posiadać licencje swoich federacji stanowych
2.    Obsada sedziowska:
•    W rozgrywkach eliminacyjnych jeden sedzia główny ; sędziów bocznych mogą wyznaczuc drużyny grające
•    Począwszy od ¼  finałów organizator zapewnia obsadę sędziowska – 3 sędziów w każdym meczu

PKT. 5 – PROTESTY

1.    Protesty rozstrzyga komisja regulaminowa
2.    Czas składania ewentualnych protestów dotyczących rozgrywanych meczów wynosi 30 minut od chwili zakończenia danego spotkania.
3.    Protest musi być rozpatrzony przez komisje przed następnym spotkaniem zainteresowanych drużyn
4.    W rozpatrywaniu protestu bez prawa głosu uczestniczą sędzia prowadzący spotkanie oraz przedstawiciele zainteresowanych drużyn.

PKT. 6 –  POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.    Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje jedynie organizatorowi,
2.    Niedopuszczalne są jakiekolwiek zmiany w regulaminie w trakcie rozgrywek dotyczące system awansu z grup eliminacyjnych,

Program turnieju

Zespoły:  6 zespołów w dwóch grupach.

Grupa A                                        Grupa B
1.    Wisła                                         1. ……………
2.    …………                                   2. …………….
3.    …………                                   3. …………….

•    Mecze grupowe w systemie każdy z każdym , czas gry 2×18 minut z 4 minutowa przerwa, bez spalonych;
•    Mecze cwiercfinalowe: czas gry 2×20 minut z 5 minutowa przerwa, ze spalonymi, przy remisie 5 rzutow karnych;
•    Mecze polfinalowe : czas gry 2×20 minut z 5 minutowa przerwa, ze spalonymi, przy remisie 5 rzutow karnych;
•    Mecz finałowy: czas gry 2×30 minut z 5 minutowa przerwa, w przypadku remisu 5 rzutow karnych;