Wisłoka nie zwalnia temoa

W siódmej kolejce Polskiej Ligi Piłkarskiej szósta wygraną zanotowała  prowadząca z dużą przewagą w tabeli  Wisłoka, która nadal pozostaje bez straty punktu. Ten zespól już wcześniej, na kilka kolejek przed półmetkiem zapewnił sobie pierwsze miejsce na mecie jesieni. Wicemistrzem półmetku będzie Jagiellonia, która pokonała  Romanię/Lechię  hokejowym rezulta-tem 7-4.

Z meczu: Wisłoka -Igloopol                      Foto – Dawid/Wisłoka

Za tydzień ostatnia kolejka jesiennej rundy, a później jeszcze spotkania Pucharu Ligi. Sezon zakończyła już Lechia – na razie na czwartym miejscu, ale może spaść na ostatnią pozycje w tabeli, jeśli Igloopol pokona Jagiellonię.
Oto szczegóły i aktualna tabela

WISŁOKA – IGLOOPOL 4-1 (3-0)
Bramki: Paweł Otachel 2, Marek Golik, Paweł Sławo – Kazimierz Boloż
Zasłużona wygrana Wisłoki.
Przed gra powiedziałem zawodnikom: dajmy im pograć na naszej połowie, gdzieś na 35-40 metrze i wtedy wychodzimy z kontrą – powiedział trener Wisłoki Łukasz Szpara..  I takie założenie sprawdziło się, bo po 20 minutach było już 3-0 i sprawa końcowego zwycięstwa lidera przesądzona. Wprawdzie po zmianie strona na 1-3 zmniejszył rozmiary porażki wypożyczony z Wisły Kazimierz Boloż (w Igloopolu wystąpił także jego brat Adam), ale to było wszystko.  Zabrakło bramkarza, którego

Zdjęcia – Dawid/Wisłoka

zastąpił Marcin Pękala z zespołu oldboyów, ponadto nie przyjechali Meksykanie.
Bramki straciliśmy po szkolnych błędach – przyznał Mariusz Sagan.  – Z gry nie byliśmy zespołem gorszym. Moim zdaniem zasłużyliśmy na remis.

JAGIELLONIA – ROMANIA/LECHIA  7-4 (3-2)
Najwiej bramek dla Jagiellonii zdobył Konrad Sleczka – 3, dla Lechii bamki: Daniel Sosnin, Lucjan Cojocariu, Alexander Craciun i samobójcza (Tomasz Mikulski)
W Lechii tradycyjnie zabrakło kilku zawodników10. ru-muńskich, m. in. stopera i napastnika, a  jednak jej mecz z wiceliderem okresami był bardzo zacięty. Lechia poradzili 1-0, później jednak na prowadzenie wyszła „Jaga”. Przy stanie 5-4 rumuński team zaatakował i miał szanse na wyrównanie, ale dwa wypady Jagiellonii przyniosły jej  dalsze dwie bramki.