13-letni Michał Wolski drugi!

W niedziele13 grudnia w Schaumburgu został rozegrany  ostatni w tym roku polonijny turniej tenisa stołowego PACBA OPEN 2015. Do zawodów zgłosiła się rekordowa  liczba aż 67 uczestników. Warto tutaj odnotować że oprócz udziału w zawodach całej polonijnej czołówki, w turnieju wzięła udział bardzo liczna grupa naszych najmłodszych przedstawicieli polonijnego tenisa stołowego. Jest to fakt bardzo znamienny i wróżący dobrą przyszłość dla polonijnego tenisa stołowego.
Turniej stał na bardzo dobrym poziomie. Emocji nie zabrakło podczas trwania całego turnieju, a miła i przyjazna atmosfera udzieliła sie wszystkim zawodnikom.
W kategorii amatorskiej pierwsze miejsce uzyskał młodziutki Kuba Zych, który pokazał ,że drzemie w nim ogromny potencjał. Na drugim stopniu podium znalazł się Marian Janicki, a  kolejneolejne miejsca zajęli Gregorz Chwastek i Jakub Kołodziejczyk.

Amatorzy –  od lewej: prezes Adam Grabowski, Marian Janicki, Kuba Zych, Grzegorz Chwastek

Kategorię średnio-zaawansowaną wygrał Edward Augustyński. Tuż za nim uplasował się Wojciech Kucharski  oraz Paweł Zych.

Średniozaawansowani: od lewej –  Wojciech Kucharski, Edward Augustyński, Pawel Zych, prezes Adam Grabowski

W najliczniej obsadzonej kategorii zaawansowanej na pierwszym miejscu znalazł się niespodziewanie Ukrainiec Viktor Bedrichuk, który w finale PACBA OPEN 2015 pokonał 13-letniego Michała Wolskiego 3:1. Michał  był  o  krok od sprawienia prawdziwej sensacji – po wygraniu pierwszego seta prowadził również w drugiej partii – niestetyl niestety chyba nie wytrzymał napięcia … Kolejne miejsca zajeli faworyci turnieju Artur Kurek I Jarosław Ośmiałowski.

Zaawansowani: od lewej – Michal Wolski, Artur Kurek, Viktor Bedrichuk, prezes Adam Grabowski*

Podziekowania dla naszych sponsorów, a szczególnie PACBA i jej prezesowi panu Adamowi Grabowskiemu , Firmie Darpet Inc., firmie PolDoor Sławoja Ostowskiego , Best Care Rehab Dariusza Wolskiego  oraz WDT.
Jak zwykle specjalne podziękowania kieruję do Jerzego Ucińskiego z PACBA, na którego zawsze można liczyć i który w dużej mierze przyczynił się do organizacji tego turnieju.

Jerzy Ucinski z PACBA, prezes PACBA Adam Grabowski, i  organizator turmieju Wojciech Wolski