11 bramek na inaugurację

W Lowell Foods Liga Podhalańska rozpoczął się kolejny, tym razem jubileu-szowy (25-lecie istnienia tej organizacji) sezon ligowy. Uważane za faworytów  zespoły Watry/ Białki i Szaflar wygrały swoje spotkania. Trener Białki Adam Rabiański, zapytany, czy jego zespół będzie walczył w tym sezonie o mistrzostwo, odpowiedział dyplomatycznie; „Będziemy grać”.
W inauguracji padło 11 bramek, to nie za wiele. Pierwszym liderem została Białka, ale nie wiadomo, czy nie nastąpi zmiana na tej pozycji, bowiem Szaflary po wgranym zresztą meczu z Dunajcem wniosły protest, gdyż ich zdaniem w zespole mistrza ligi wystąpili nieuprawnieni do gry zawodnicy – bracia Szczęśniakowie i Mario Waksmundzki, którzy tydzień temu reprezentowali jeszcze barwy Ratułowa.
Oto relacje

ORAWA – WATRA/BIAŁKA 2-3 (0-2)
Bramki: Louis Rios, Arturo Rios – Przemek Tylka, Adrian Cup,  Chris Capka
Do przerwy było już 2-0 i zanosiło się na łatwe zwycięstwo Watry/Białki. Kiedy jednak w zamieszaniu Orawa zdobyła kontaktową bramkę, wyraźnie złapała wiatr w żagle, a Białka zaczęła się gubić  – efektem była bramka na 2-2. W końcówce  Białka ponownie  opanowała pole, ale zwycięska bramka padła  dopiero w 85 min gry.

.
RATUŁÓW –  ODROWĄŻ 1-2 (1-1)
Bramki: Maciej Rzadkosz – Sławek Olejarz, Krzysztof Słodyczka
Wyrównany pojedynek, obie strony miały swoje szanse – raz przeważał Ratułów, a następnie Odrowąż.  Ratułów grał trzema obrońcami i trójką napastników. Zadebiutował strzelec bramki – Maciej Rzadkosz, który przyleciał z Polski, gdzie występował w III lidze. Miał jednak dłuższą przerwę w grze, co było widać – nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. W Odrowążu było do gry 16 zawodników, w tym dwóch, którzy przed kilku laty występowali już w tym zespole.

SZAFLARY – CZARNY DUNAJEC 2-1 (1-1)
Bramki: Mahomed Moharriz 2 – Mario Waksmundzki
Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Szaflar, uwidoczniona dwiema bramkami. Szaflary szybko uzyskały prowadzenie, później Dunajec wyrównał. Po zmianie stron padła druga bramka dla Szaflar. W ostatnich 20 minutach Dunajec mocno przycisnął, miał nawet rzut karny, ale nie wykorzystał go Michał Kowal. W zespole Szaflar zabrakło bramkarza Darka Gila (praca), zastąpił go napastnik Piotr Kiełbasa.