Życiowy sukces i podium Piotra Feteli

Najlepszy rezultat w historii startów w rajdowych mistrzostwach USA zanotował w sobotę polonijny kierowca Piotr Fetela z Chicago, Ukończył rywalizację w drugiej eliminacji mistrzostw Ameryki – „Rajdzie 100 Akrów“ w Missouri na trzecim miejscu. W drugim dniu rajdu Fetela pojechał jeszcze lepiej, bardziej agresywnie, pomimo pogarszających się z godziny na godzinę warunków – śniezycy, kiepskiej widpoczmści, oblodzonej trasy. Z powodu burzy śnieżnej organizatorzy musieli zresztą  odwołać 16 i 17. OS, a mete przesunięto z miasteczka Salem na drugi punkt serwisowy.,. Dobrze także pojechał Arkadiusz Gruszka. Niestety w końcowe fazie rajdu – po defekcie ogumienia – wymieniał koło w  strefie, za co został ukarany 10 min kary.

Na trasie “100 Akrów Lasu” jego triumfator David Higgins

Klasą dla siebie był David Higgins, który dosponuje zdecydowanie najlepszym, bardzo mocnym samochodem. Powszechnie uważa się, że – pomieważ przepisy wamerykańskich rajdach nie są tak rygorystyczne jak w rajdach WRC – ma on lepsze auto od tych, którzy ścigają się w rajdowych mistrzostwach  świata.

Drugie miejsce w rajdzie zajął David Sterckx. Jgo wyprzedzić Piotr Fetela nie zdołał...

Oto wyniki „100 Akrów Lasu“
1.    David  Higgins/Craig Drew), 2015 Subaru Impreza WRX STi – 1.3.58.8 godz.
2.    David Stercx/Stephan Quin, 2006 Subaru Impreza STi – strata  5,42,6 min
3.    Piotr Fetela/Dominik Jóźwiak, 1998 Subaru Impreza STi – strata 13,08,8 imn‘
4.    Brenton Kelly/Niali Burns, 2007 Sobaru STi – strata 17.13.6 min;
5.    Cameron Stelly/Preston Osborn, 2012 Ford Fiesta R1 – strata do zwycięzcy 19.09 7 min.
9. Arkadiusz Gruszka/Łukasz Wroński, 2006 Mitsubishi DEVO IX. – strata do zwycięzcy 32.03.5 min.