Zwycięstwo Eagles, remis Podhala

W przedostatnich swoich spotkaniach w rundzie jesienniej ligi Metropolitan dobrze spisały sie oba nasze zespoły. Eagles w Major Division rozgromił Sockers 6-0. To dobry prognostyk przed decydującym o mistrzostwie na półmetku rozgrywek, zaległym  spotkaniem z United Serbs. Serbowie po porażce ze Zrinskim odpadli  z rywalizacji o prymat na półmetku. Mistrzem jesieni będzie Schwaben, bądź Eagles. „Orły” muszą jednak wygrać zaległy mecz z United Serbs. Jak mnie informuje prezes MSL Józef Zyzda, spotkanie to musi być rozegrane do najbliższej niedzieli 6 listopada.
Natomiast w First Division Podhale, startujące z siódmej pozycji, zremisowało z trzecim w tabeli Liths. Podhale ostatni mecz rozegra za tydzień – na wyjeździe z Barceloną.
Mistrzem jesieni w First Division został Fire Academy.

SOCKERS  – EAGLES 0-6 (0-2)
Bramki: Kuba Piotrowski 4, Marcin Simson, Victor Martinez
Eagles bez trudu pokonał bardzo  odmłodzony zespół Sockers (15-17-latkowie). Sockers występuje bowiem bez szeregu swoich zawodników, grających jeszcze w college.
W Eagles zabrakło Michaela Kapusty, Adriana Skitala, Pawła  Otachela i Jacka Lechowicza, ale dominacja „orłów” – zwłaszcza po przerwie –   była bardzo wyraźna.
Kuba Piotrowski potwierdził  wysoką formę, zdobywając kolejne cztery bramki. W  rundzie jesiennej ma ich na koncie już 15.
Najważniejsze, że wygraliśmy – powiedział mi  Kuba Piotrowski.  – Został nam najważniejszy mecz, z Serbami. Gramy do końca. Dzisiaj w pierwszych 15 minutach bardzo młoda drużyna Sockers grała nieźle. Później, gdy zaczęliśmy grać „swoje”, piłką po ziemi, to przeciwnik wyraźnie się pogubił, a po utracie kilku bramek, po prostu poddał się.
W pozostałych spotkaniach:
Kickers – Schwaben 0-1;  Vikings – Connections 3-2;  Green-White – International  2-1; United Serbs – Zrinski 0-1

Bramki: Stanisław Baboń, Stanislaw Marek
Tym razem dobry występ całego zespołu, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Staszek Marek oraz  podpora drużyny – Michał  Wałaszek. Jak zwykle niezawodny był bramkarz Andrzej Palichleb, który na pewno w dużej mierze przyczynił się do zdobycia jednego punktu.
Fire – Barcelone 7-0; Wings – Morava 2-0; Lions – Srpska 3-2