Zwycięstwa faworytów na pożegnanie jesieni

W porywistym wietrze i dotkliwym chłodzie rozgrywano ostatnią kolejkę jesiennego sezonu w Stawski Soccer League. Nie doszło do niespodzianek – faworyci wygrali. Wysoka wygrana Podlasia nad Czarnymi świadczy o tym że zespół Tomka Drążka pewnie ulokował się w czołówce i nie rezygnuje z walki w obronie tytułu.

Podobnie stosunkowo łatwo Capitol Czarni Jaasło odprawił Krystyna’s Team, a Igloopol po przerwie okazał się wyraźnie lepszy od Hetmana.
Oczekiwany z zainteresowaniem pojedynek Poloneza z Szymańskim nie przyniósł niespodzianki, Szymański po cichu liczył, ze sprawi niespodziankę i tym samym włączy się od walki o pierwszą szóstkę. Nie udało się. Do przerwy było remisowo, a po zmianie stron grający z wiatrem Polonez zdobył dwie bramki. W ostatniej minucie mogło być nawet 4-1, ale Janusz Bosowski obronił rzut karny, którego pechowym egzekutorem okazał się Sebastian Jarmuła.
Kolejny ważny mecz dla obu zespołów – to starcie Dąbrovii Ustronianki z Zagłębiem. Dąbrovia chciała podtrzymać swoje aspiracje do  miejsca w czołówce, a Zagłębie walczy desperacko o pierwsza szóstkę. Jednak już na starcie Zagłębie przegrało – do gry zgłosiło się bowiem tylko ośmiu zawodników, później dojechał dziewiąty i w takim, niepełnym składzie grano prawie do końca. Niemal do końca, ponieważ w końcówce z powodu kontuzji opuścił plac boju Łukasz Borys. Pomimo wielkiej ambicji dziewiątki, w tej sytuacji zwycięstwo Dąbrovii – pomimo słabszej niż ostatnio gry – nie dziwi. Grę utrudniała aura – wiatr wprawdzie osłabł ,ale za to padalo, a mkra piłka sprawiała sporo kłopotów zawodnikom obu drużyn. Zagłebne, któree wiosną ma tylko dwa mecze w regularnym sezonie, chyba już straciło szanse awansu do pierwszej szóstki , czyli grupy silniejszych,
W ostatnim wieczornym spotkaniu, przy dotkliwym chłodzie i padającym deszczu Duchy wygrały z Lechem 3-2.

Oto wyniki i aktualna tabela
CZARNI – PODLASIE 0-6 (0-1)
Bramki: Robert Sztejn 2, Andrzej Kamiński, Kamil Bober,  Łukasz Kluska, Sebastian Grosman
CAPITOL CZARNI JASŁO – KRYSTYNA’S TEAM 4-1 (2-0)
Bramki: Łukasz Paśko 3, „Julek” Abgejule – Łukasz Mikołajczyk z rzutu karnego
IGLOOPOL  – HETMAN 2-0 (0-0)
Bramki: Tomek Chlebowicz 2
POLONEZ – SZYMAŃSKI 3-1 (1-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik 2, Marcin Okarmus – Grzegorz Niedojadło
DĄBROVIA USTRONIANA  – ZAGŁĘBIE 3-0 (1-0)

13.  Lech        9    0    5-49
Przy ustalaniu pozycji 8. i 9. zadecydowały dopiero bramki zdobyte na wyjeździe w bezpośrednim spotkaniu zainteresowanych drużyn, przy wyniku remisowym 2-2, identycznej ilości punktów i identycznym bilansie (stosunku) bramek.
R.III Zasady ustalania miejsc w tabeli,  pkt. 4, podpunkt C mówi:  – Przy dalszej równości – wg obowiązującej reguły UEFA, że bramki zdobyte na wyjeździe  liczą się podwójnie – czyli korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach tych drużyn. W meczu pomiędzy Czarnymi i Szymańskim, rozegranym 24 października i zakończonym wynikiem 2-2, gospodarzem byli Czarni, stąd lepszy bilans bramek w tym spotkaniu dla gości – czyli Szymańskiego i wyższa pozycjaa w tabeli tego zespołu.