Zahid nowym liderem

Czwarta kolejka sezonu w Polonijnej Lidze Siatkówki przyniosła kolejną zmianę lidera. Z trzeciego na pierwsze miejsce wyszedł  Zahid, spychając dotychczasowego  lidera MMA na czwartą pozycję. Stawka jest w tym sezonie wyjątkowo wyrównana , a dowodem na to jest, że o kolejności miejsc  1-2 i 3-5  przy równej równej ilości punktów oraz setów, zadecydowała dopiero różnica małych punktów.

Trzecia kolejka to nadal zacięte, wyrównane pojedynki.. Tylko pierwszy set potkania Zahid – PLS odbiegał od pozostałych w tym dniu. Wynik 25-12 to rezultat katastrofalnej w pierwszym okresie gry PSL. Wprowadzone później zmiany w ustawieniu zespołu sprawiły, że pojedynek stał się wyrównany, a o wygranej Zahidu przesądziła dopiero końcówka tie-breaku. W ostatnim pojedynku kolejki Luau wygrało 2-0 z MMA, ale suchy wynik nie mówi tego, że oba sety zostały rozstrzygnięte dopiero na przewagi..
Wszystkie zespoły po czterech kolejkach mają po trzy rozegrane spotkania (w każdej kolejce dwa zespoły pauzują).  Nie ma już zespołu bez porażki, a bez wygranej pozostaje tylko Dep Dish, który na razie odstaje od stawki..

Oto wyniki i aktualna tabela
Zahid – PLS Chicago 2-1 (25-12, 24-26, 15-12)
Deep Dish – Homies 1-2 (19-25, 25-21, 15-17)
MMA – Luau USA 0-2 (24-26, 25-27)

1. Zahid        3    6    5-3    173-153
2. Homies        3    6    5-3    165-163
3. DKM        3    5    4-3    154-107
4. MMA        3    5    4-3    156-151
5. Luau USA    3    5    4-3    162-161
6. Wave        3    4    4-5    129-179
7. PLS Chicago    3    3    3-5    148-165
8. Deep Dish    3    2    2-6    116-174

W tabeli kolejno: ilość gier, punkty,  stosunek setów i małych punktów