Zahid – Luau w wielkim finale siatkarzy

Fachowcy raczej byli zgodni, że w finale o 1. miejsce w Ppoloninej Lidze Siat-kówki spotkają się Zahid i Luau. Zahid odrobił w rewanżach półfinałów play off  skromną (2-3) porażkę sprzed tygodnia z DKM, a Luau wprawdzie przegrała z DKM, ale w pięciu setach, podczas gdy przed tygodniemem  wygrała z tym ze-społem 3-1.
Pojedynek Zahidu, który był najlepszy w regularnym sezonie, z Homies miał przebieg jednostronny. Trzy sety, z których tyko drugi zakończył się na „przewagi” i łatwy awans Zahidu do wielkiego finału. Bardzo zacięty był drugi mecz: Luau – DKM. Już pierwszy wygrany przez Luau set, ustawił niejako przebieg spotkania. Temu zespołowi w tym momencie brakowało tylko jednego seta do awansu. . Wprawdzie dwie następne partie padły łupem DKM, ale w czwartym secie lepsi okazali się ponownie Amerykanie. Po wyrównaniu w setach na 2-2,i Liau miała już zapewniony awans do wielkiego finału i mogła sobie pozwolić na odpuszczenie tie-breaku.
Oto wyniki półfinałów
DKM – Luau 3-2 (19-25, 25-23, 25-22, 20-25, 15-10 ) – pierwszy mecz 1-3, awans Luau)
Zahid – Homies 3-0 (25-17, 26-24, 25-21) – pierwszy mecz 3-2 dla Homies, awans Zahidu