Zagłębie wygrywa z Wisłą

Niezbyt udana była inauguracja halowych rozgrywek w lidze National. Z 10; naszych zespołów wygrały cztery (Warta A, Warta B, Wisła C i Zagłębie), ponadto zanotowaliśmy remis Wisły B, natomast przegrały Wisła A, Warta C, Podlasie, Stal Mielec i Capitol Czarni Jasło.. Blisko wygranej był drugi zespół Wisły,

Capitol przegrał po szkolnych błędach – mecz byl wyrównany, typowy remisowy pojedynek. Pierwszą bramkę Capitol stracił grajac w osłabieniu. Później Łukasz Pieniążek otrzymał karę dwóch minut i grajac w czwórkę nasz zespół zdobył bramkę na 1-1. Niestety na niespełna 3 min. przed syreną, po ewidentnyym błędziei obrońcy padła bramka dla rywali, która przesądziła o porażce.
W First Division wysoko wygrała Warta A, ale przeciwnik nie byl zbyt wymagajacy. Wynik mógł być nawet wyższy, Warta miała dwa słupki i jedną poprzeczkę na koncie; Z drugiej striony jednak bardzo dobra gra Wojtka Siwika w bramce uchroniła zespół od utraty kilku bramek.
Wysokie zwycięstwo także Warty B, Bardzo dobry występ bramkarza Domkinera i pozyskanego do lini iataku….. który strzekl czgtery bramki. Kiepsko rozpoczął sezon trzeci zespół Warty, ale mial tylko sześciu zawodników do gry.
Pierwsze polonijne derby: Zagłębie – Wisła A, przyniosły wygraną Zagłebiu.Czy oznacza to, że zespoły ze Stawski Scocer League są obecnie silniejsze od tych, które od lat wystepują w NSL? Trudno odpowiedzie na to, faktem jednak jest, że w Major Division mamy dwa zespoły ze Stawski Socer League, a brak tam polonijnego etamu z ligi National. W Wisłe zabraklo czteerch obrońców z podstawowego ksładu, zabrakło rutyniarzy .
Wisła B była rzeczywiśce o krok od wygranej – miała na koncie 3 słupki, 2 poprzeczki i mogła tez nzecz wygrać. Ale mogła i przegać, bowiem w ostatniej minucie bramkarz Krzysztof Bielanin obronił trzy razy w sytuacjach sam na sam. Pomimo utratry opierwsej piątki (przeszła do pierwszego zespołu) chłopców trzeba pochwalić.