Zadecydowały trzy małe punkty

W wyniku rewanżowych spotkań półfinałowych w play off Polonijnej Ligi Siatkówki, awans do wielkiego finału uzyskały Russian Bears i Vantage Law Firm. Awans lidera po regularnym sezonie –  Russian Bears był  do przewidzenia –  przed tygodniem „rosyjskie niedźwiadki” gładko uporały się z BH Volley 3-0,a w niedzielnym rewanżu wygrały również w trzech partiach.

Natomiast niezwykle dramatycznie przebiegała rywalizacja ukraińskiego Zahid z Vantage Law Firm. Pierwszy mecz wygrał Zahid 3-2 a  w rewanżu –  po niezwykle dramatycznym przebiegu  – lepszy okazał się Vantage Law Firm, pomimo iż po trzech setach przegrywał 1-2. Tak więc końcowy wynik 3-2 dla Vantage Law Firm. W setach po obu spotkaniach  remis 5-5 i dopiero bilans małych punktów  z obu tych spotkań zadecydował. O trzy małe punkty lepszy okazał się Vantage Law Firm  i on zagra o pierwsze miejsce w Russian Bears.
Oto wyniki rewanżowych pojedynków półfinałowych:

Vantage Law Firm – Zahid 3-2 (25-22, 18-25, 23-25, 25-22, 15-13)
Russian Bears – BH Volley 3-0 (25-20, 25-15\6 25-22)
W  niedzielę 24 lutego najpierw  spotkaniu o III miejsce spotkają się: Zahid – BH Volley, a następnie o I miejsce: Russian Bears – Vantage Law Firm. Poczatek gier o godz. 11.30 a.m.