Wygrane Eagles i Błyskawicy North

Polonijne derby w over-30 Division Il. Metropolitan A.H. Soccer League przyniosły wygraną Eagles  nad Szymańskim.  W tej dywizji wygrała także Błyskawica North. Inne polonijne derby: Eagles – Cracovia w over-40 Division zakończyły się podziałem punktów.

VIKINGS – BŁYSKAWICA NORTH 1-2 (0-0)
Bramki: Ryszard Surdel, Mariusz Ułomek
Już po pierwszej połowie Błyskawica North powinna prowadzić 3-0, ale nie wykorzystała wielu dogodnych  sytuacji. Bramki padły dopiero po przerwie, a tuż przed końcem Vikings uzyskał honorowe trafienie.
W sumie w pięciu dotychczasowych spotkaniach Błyskawica ma na koncie 3  wygrane, 1 remis i 1 porażkę.  Pozostały jej jeszcze w jesiennej rundzie trzy trudne spotkania – z United Serbs, Liths i Schwaben

SZYMAŃSKI – EAGLES 4-5 (1-1)
Bramki; Misza Ivankiv 2, Piotr Kamysz, Piotr Staworej – Bogdan Żurowski 3, Jurij Picgora, Grzegorz Urbanowicz
Aż dziewięć bramek padło w tym spotkaniu. Wprawdzie prowadzenie dla Szymańskiego uzyskał Piotr Kamysz, ale później Eagles wyszedł na 4-1. Dopiero w końcówce Szymański „gonił” wynik. W ostatniej minucie Ivankiv był bliski zdobycia wyrównującej bramki, ale bramkarz czubkami palców zdołał przerzucić piłkę na róg.
W Szymańskim zabrakło bramkarza Janusza Bosowskiego , a Stanislaw Widło doznał kontuzji w trakcie gry.

EAGLES – CRACOVIA 2-2 (0-1)
Bramki; Darek Dyląg głową, Jerzy Kociołek – Tony Madro, Mariusz Zeluk
Remis w kolejnych polonijnych derbach. Cracovia do przerwy po celnym trafieniu Tony Madro prowadziła 1-0, a mogla w tym okresie rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Nie wykorzystała  szans, a po przerwie dwie bramki  zdobył Eagles i dopiero w końcówce Mariusz Zeluk wyrównał na 2-2.
W Craccovii wciąż nie gra kontuzjowany snajper Jurek Motolko, powrócił do gry nie całkiem jeszcze wyleczony bramkarz Krzysztof Sołtyszewski.