Wojtek Wolski wygrał TOP-16

W niedzielę 16 października  w hali Schaumburg Park District odbył się prestiżowy turniej tenisa stołowego TOP16.  Był to czwarty turniej z tego cyklu, ale tym razem wzięło w nim udział 16 najlepszych  zawodników wyłonionych po trzech polonijnych turniejach kwalifikacyjnych oraz sześciu pierwszych zawodników z polonijnej listy rankingowej.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. W grupach obowiązywał system „każdy z każdym”. Dwóch  z każdej grupy z najlepszym bilansem zwycięstw awansowało do ćwierćfinału. Od tego momentu zawodnicy grali systemem pucharowym czyli przegrywający odpada .
W grupie pierwszej znaleźli się Wojciech Wolski, Arek  Żyworonek , Bogdan Pługowski  oraz  Krzysztof Puchalski . Do dalszej fazy rozgrywek awansowali   Wolski i Żyworonek .
Z  grupy drugiej, gdzie rywalizowali Artur Kurek,  Paweł Głuchowski,  Krzysztof Szostak  i Szczepan Czyż     awansowali   Kurek oraz Głuchowski .
Trzecia grupa składała się z Łukasza Fity, Janusza Franeczka, Piotra Soji I Henryka Poleckiego.  Z tej grupy do dalszej rundy przeszli Fita I Franeczek .
W grupie czwartej spotkali się Michał  Wolski, Jan Bogdan, Jarosław Dydyński oraz  Sylwester Sobota  . Michał Wolski wraz z Sylwestrem Sobotą uzyskali awans do fazy pucharowej.
W ćwierćfinale Łukasz Fita przegrał z Arkiem Żyworonkiem 1:3, Artur Kurek pokonał Sylwestra Sobotę 3:0, Michał Wolski zwyciężył  Pawła Głuchowskiego 3:0 oraz Janusz Franeczek przegrał z Wojciechem Wolskim 1:3.
Do gier półfinałowych przystąpili Artur Kurek i Arek Żyworonek. Lepszym w tym pojedynku okazał się Kurek wygrywając 3:0.
W drugim pojedynku  ½ finału Wojciech Wolski  pokonał Michała Wolskiego.
W ścisłym  finale mogliśmy oglądać mecz pomiędzy Kurkiem I Wolskim  . W tym turnieju najlepszym zawodnikiem wśród chicagowskiej polonii został Wojciech Wolski wygrywając z Arturem 3:1. W meczu o trzecie miejsce Michał Wolski pokonał Arka Żyworonka 3:2.

Najlepsi w TOP-16…

Bardzo dziekuję wszystkim zawodnikom, kibicom oraz polonijnym mediom za przyczynienie się do organizacji tego sportowego wydarzenia .
Szczególne podziękowania kieruję do sponsora tego turnieju firmy Creative Concept Group pana Zbigniewa Jabłońskiego oraz TGL Logistics za pomoc finansową. Dziekuję też Experior Table Tennis Club za udostępnienie na turniej piłeczek Butterfly G40  oraz panu Tomaszowi Godlewskiemu, który był sędzią tego turnieju.