Wisłoka nie zwalnia…

Wisłoka nie zwalnia tempa. W swoim piątym występie w Mid-west Central UPSL pokonała LaFayette Black Cat 5-3 (3-o). Było to trzecie zwycięstwo zespołu, który ponadto dwa remisy na koncie, ale nie doznał jeszcze porażki.
– Pierwsza połowa to pełna dominacja naszego zespołu – po-wiedział trener Wojtek Piotrowski. – Wszystko było pod naszą kontrolą i prowadziliśmy 3-0,. Niestety w drugiej połowie powtó-rzyły się błędy sprzed tygodnia – chłopaki trochę się rozluźnili i po 15 minutach zrobiło się3-2. Ale szybko się zmobilizowali, potrafili zdobyć dwie bramki, a mogło ich paść więcej, Ofen-sywnie gramy dobrze, chociaż nie wykorzystujemy wszystkiego, co powinniśmy wykorzystać. W obronie są jeszcze błędy, ale przystosowujemy się do nowego systemu, a to musi potrwać.

***
Pomimo niedzielnego zwycięstwa Wisłoki nad LaFayette Black Cats, chicagowianie spadli z drugiego na trzecie miejsce w ta-beli Midwest Central ***Conferfencji UPSL. Wygrały bowiem w tym samym dniu zarówno lider Berber City, jak i Indy Gladiators. Ci drudzy lepszym bilansem bramek wyprzedzili Wisłokę. Obecnie Berber City FC ma 13 pkt , na drugim miejsc Indy Gladiators 11 pkt, na trzecim Wisłoka – także 11 pkt, Czwarte miejsce Chicago Nation 10 pkt. 10 pkt\. W 8-zespołowej stawce stawce te cztery maja najwięcej szans na awans do play off., Wisłoka ma na koncie 3 wygrane i 2 remisy. Żadna z drużyn pierwszej trójki nie doznała jeszcze porażki.
W najbliższą sobotę 1 października Wisłokę czeka bardzo trudny, wyjazdowy mecz z Chicago Nation. Poza tym pozostaną jej jeszcze spotkania w Bensenville z Fox United i na koniec wyjazd do Indy Gladiators.
W sumie w sezonie zasadniczym Wisłoka ma tylko 8 gier. Se-non w tej ldize jest krótki, ale trzeba przypomnieć, ze UPSL ma w roku dwa oddzielne sezony – wiosenny i jesienny. Dochodzą oczywiście play offs.

***’
Pozostańmy jeszcze na moment przy Wisłoce. Nowym prezesem tego klubu został Marek Raś. Dotychczas był dyrektorem sportowym tego klubu. Zastąpił Krzysztofa Strzałkę, który ustąpił z powodu nadmiaru zajęć zawodowych.
Marek Raś przybył z Polski do Chicago w 2016 roku. Wcześniej w Polsce był w zarządzie Wisłoki Dębica, skąd zresztą pochodzi. Od początku pobytu w Chicago, związał się z tutejszą Wisłoką. Poza nim w nowym zarządzie Wisłoki Chicago znajdują się: wiceprezes – Rafał Nowicki oraz Arkadiusz Rokosz, Wiesław – Raś i Piotr Trojan