Wisłoka mistrzem Europa League

Nie doszło do niespodzianki w finale play off, który decydował o tytule mistrza halowej Europa League. Zdecydowanym faworytem był lider po zasadniczym sezonie – Wisłoka, która w czasie rozgrywek nie straciła ani jednego punktu. Wisłoka i w finale podtrzymała doskonałą passę,  wygrywając  pewnie z Sockers FC Blue. Był to jedenasty, kolejny wygrany mecz w Europa League przez Wisłokę, co stanowi absolutny rekord. Oprócz pucharu za zdobycie mistrzostwa, zespół otrzymał puchar za pobicie rekordu wygranych pod rząd spotkań, a jego kibice okazali się najlepsi.

IMG-9c744f69cfaeb6843666555Zespół Wisłoki z działaczami i najwierneijszymi kibicami  po zdobyciu tytułu

Zawód sprawiły dwa inne polonijne zespoły, na które liczono, że mogą powalczyć o tytuł – Czarni Jasło zakończyli rozgrywki dopiero na szóstym miejscu, a Eagles  jeszcze niżej – na ósmej pozycji. Bardzo słabo wypadł start w tej lidze dla Wisły, bo dziesiąte miejsce nikogo z jej sympatyków nie zadawala.

487Mistrz First Division – Czarni Jasło B z trenerem Maciejem Orlowskim      Foto – Jacek Jówko

W First Division dominował natomiast drugi zespól Czarnych Jasło. Ten młodzieżowy team potknął się tylko raz, a zanotował w sezonie 9 pod rząd wygranych spotkań. W finale tej dywizji, w pojedynku o pierwsze miejsce, miał pewne problemy z pokonaniem Jagiellonii, która swoją postawą sprawiła miłą niespodziankę. Na drugie miejsce w First Division na pewno zasłużyła. Odnotować trzeba niezłą postawę Unii Chicago, która była blisko pojedynku o brązowy medal.

O I miejsce

Wisłoka – Sockers FC Blue 4-1 (2-1)
Bramki: Oscar Gonzalez 2, Ulisses Pinda, Isaac Pereyra
Wisloka, wygrywajac finał,  potwierdzila swój prymat  w Europa League. Pierwsza połowa wyrównana. Młody, amibitny zespół Sockers nawet prowadził 1-0, ale jeszcze przed przerwą Wisloka zdoyla dwie bramki. Druga połopwa toi już pełna dominacja Wisłoki, uwieńczona strzelemniem dwóch dalszych bramek. Warto zazaznaczyć, że dwie bramki Wisłoka strzeliła, grając w osłabieniu. Raz nawet przez cztery minuty broniła się skutecznie. Zabrakło w zespole kapitana drużyny –  Grzegorza Czarnieckieo, zawieszonego przez ligę po meczu z Czarnmi Jasło.

Resized_20220313_140909Gratulacje dla  zawodnków i trenera Borka od prezesa Ligi – Gaetano TraversaIMG_3777 Puchary – za wygranie ligi i treod spotkań bez porażki

A oto skład zespołu mistrza:
Krystian Sroka, Filip Lewy – Adam Przytuła, Sebastian Benavides, Maciej Szczepiński,  Dawid Nowicki, Michael Catalano, Łukasz Pasko, Gregroz Czarniecki, Oscar Gonzalez, Isaac Pereyra, Jakub Knurek, Paweł Urban,  Piotr Knurek,  Michł Piechota, Ulisses Pineda,

O V miejsce

SC Hammers – Czarni Jasło, 3-2
Bramki; Maciej Rzadkosz i Mike Szaflarski.
Mecz „o nic”, a więc i słabe nastawienie zawodników.

O VII miejsce

AAC Eagles – International 1-5 (1-0)
Bramka: Michał Walaszek
Do przerwy przewaga Eagles i prowadzenie 1-0. Druga połowa była jednak tra-giczna w wykonaniu Eagles. Jego zawodnikom kompletnie zabrakło sił i stąd utrata aż pięciu bramek.
A oto opinia dyr. sportowego klubu AAC Eagles –  Krzysztofa  Święcha: –  O meczu mogę powiedzieć tylko tyle: DRAMAT

O IX miejsce

Błyskawica – Wisła 5-1 (2-0)
Bramki:  Patryk Knap 2, Matt Gloss 2, Michał Banaś
Pierwsza Błyskawica wygrała zasłużenie z Wisłą 5-1, będąc w przekroju całego meczu drużyną lepszą. Po przerwie, gdy Wisła strzeliła kontaktowa bramkę po ewidentnym błędzie bramkarza  (po jego wyjściu aż na połowę przeciwnika Wisła próbowała pójść za ciosem. Ale to trwało bardzo krótko i  Do końca dominowała Błyskawica, strzelając jeszcze 3 bramki Obie drużyny na bramce miały zawodników z pola.

O I miejsce

Czarni Jasło B – Jagiellonia 2-1  (1-1)
Bramki” Dawod Szaflarki, Adan Bourge. – Mike Burzawa
Przez 3-4 meczu Jagiellonia prowadziła 1-0, ale później –  grając niemal cały czas w osłabieniu – nie potrafiła utrzymać wyniku i straciła dwie bramki.
Wojtek Siwik, bramkarz Jagiellonii, nie chciał komentować przebiegu tego sp-tkania. – Dostaliśmy mnóstwo niebieskich kartek, Niech skomentują ten mecz sędziowie – powiedział.
A oto co miał do powiedzenia trener Czarnych Jasło – Maciej Orłowski.
– Dobry, wyrównany mecz, ale mieliśmy więcej akcji i dobrze rozgrywaliśmy piłkę. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale Wojtek Siwikbardzo dobrze bronił w Jagiellonii. Przy stanie 1-0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, ale to nas nie podłamało, a przeciwnie – tylko dodało skrzydeł

O V miejsce

Unia Chicago – Red Devils 4-1 (2-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Sebastian Głodź, Piotr Karpież, Marcin Cichański.
Pełna dominacja Unii i jej zasłużona wygrana.
Odczuwamy niedosyt po zakończeniu sezonu – przyznał Łukasz Mikołajczak z Unii. – Wyżej od nas ukończyły rozgrywki zespoły, które gromiliśmy nawet dwucyfrowo. Spróbujemy lepiej wypaść w Pucharze Ligi.

Sockers FC Black – Błyskawica 0-30  3-4 (1-1)
Bramki: Kyle Petkovic 2, Craig Manze, Tony Lanera
Mecz od początku do końca bardzo wyrównany, prowadzony w szybkim tempie, mógł się podobać.

O XI miejsce

FCMO 2 – Odrowąż 2-3
Bramki: Adrian Panocha 2, Kamil Macko
Na pożegnanie ligi, Odrowąż wygrał z drugim zespołem Morawy (FC MO 2) 3-2 i ostatecznie zajął 11-te miejsce