Wisłoka lepsza w meczu na szczycie

Hitem drugiej kolejki wiosennej rundy w Polonijnej Lidze Piłkarskiej był pojedynek lider Poloneza z Wisłoką. Wzmocnieni piłkarzami Eagles – Pawłęm Otachelem i Markiem Golikiem podopieczni Łukasza Szpary wygrali 3-2, prowadząc już do przerwy 3-0. Tym samym zrównali się punktami z Polonezem, a ponieważ mają lepszy bilans bezpośrednich

Bramka Mara Szcześniaka z rzutu karnego w meczu Czarnych Jasło z Unią                                   Foto – Jacek Jówko

spotkań (1-1 i 3-2) wyszli na drugie miejsce, spychając  Poloneza na trzecią lokatę. Na prowadzenie w tabeli wyszli obrońcy tytułu – Czarni Jasło.  A kolejny mecz na szczyci e: Wisłoka – Czarni Jasło już 8 maja i być może zwycięzca tego pojedynku będzie najbliżej tytułu. Końcówka ligi zapowiada się niezwykle ciekawie.

Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł Hetman. Jak widać praca trenera Pawła Pyszniaka przynosi efekty. Czarni Jasło bez problemu uporali się z   Unią Chicago (Dąbrpvia) , a Jagiellonia  z trudem wygrała a Lechią, zdobywając  zwycięską bramkę w ostatniej minucie gry z problematycznego – zdaniem zawodników i trenera Lechii – rzutu karnego.
Oto szczegóły i aktualna tabela

JAGIELLONIA  LECHIA 4-3 (2-3)
Bramki: Łukasz Borys 4 ( tym jedna z rzutu karnego)  – Dominik Bucior, Mykhayle Moskalyk,  Daniel Viga
Udany debiut piłkarzy rumuńskich w Lechii, chociaż widać jeszcze ich brak zgrania z kolegami z zespołu. Jagiellonia była w sumie  zespołem lepszym, stworzyła więcej sytuacji, sle gdyby nie wspomniany kontrowersyjny rzut karny, spotkanie zakończyłoby się remisem.

IGLOOPOL – HETMAN 1-3 (0-0)
Bramki: Piotr Suwałą (po faulu na Oskarze Piechu) z rzutu karnego – Zbigniew Wojciaczyk 2, Konrad Borodziuk
Zasłużona wygrana Hetmana. Ozdobą spotkania była przepiękna bramka Konrada Borodziuka na 3-1 z odległości 30 metrów.

CZARNI JASŁO – UNIA (Dąbrovia) 3-1 (1-0)
Bramki dla Czarnych: Piotr Hanula, Marek Szczęśniak z rzutu karnego i Kamil Szczęśniak
Pełna dominacja Czarnych jasło, którzy już po pierwszej połowie powinni prowadzić trzema, czterema bramkami.

Poniej kilka zdjęć z meczu Czarnych Jasło z Unią

Zdjęcia – Jacek Jówko

WISŁOKA – POLONEZ 3-2 (3-0)
Bramki: Paweł Otachel 2, Marek Golik – Grzegorz Hanula, Wojtek Kapuścik z rutu karnego w 88 min gry.
Spotkanie godne czołowych zespołów. Rozstrzygnięcie nastąpiło już w zasadzie do przerwy, kiedy trzy bramki zdobyli występujący w Wisłoce zawodnicy Eagles – Paweł Otachel i Marek Golik. Po przerwie wprawdzie  ich zabrakło, ale przewaga trzech bramek przesądziła  o końcowym zwycięstwie Wisłoki.

1. Czarni Jasło            9    22    28-9
2. Wisłoka                9    20    18-11
3. Polonez                9    20    27-11
4. Igloopol                9    12    17-25
5. Unia Chicago            9    10    16-24
6. Jagiellonia            9    10    14-22
7. Hetman                9    9    12-22
8. Lechia                9    1    13-27