Wisła umacnia się na pozycji lidera

W rozegranym w przeddzień Independence Day spotkaniu  Premier Soccer League of Chicagoland Wisła pokonała Mołdovę FC 4-0. W pierwszej połowie prowadzenie dla Wisły uzyskał Jorge Alvarez, który wykończył ładną akcje kolegów. Do przerwy mogło być nawet 5-0, bo dogodnych sytuacji był sporo – nie wykorzystali ich Alex Lulek, Konrad Malinowski i dwukrotnie Witek Kwas. Druga polowa zaczęła się nerwowo, przy skromnym prowadzeniu 1-0. Dopiero w 60 min padła druga bramka. Zdobył ją Konrad Malinowski, który później jeszcze dwukrotnie trafił do siatki, zaliczając klasyczny hat trick. Z biegiem czasu rywale tracili siły, a przewaga Wisły stała się oraz wyraźniejsza  Już do końca wiślacy kontrolowali przebieg gry.
Tym samym Wisła umocnią się na prowadzeniu w Major DIvision, mając 15 pkt. Wyprzedza na FC Bodros  – 12 pkt, ale dwa mecze mniej rozegrane oraz Czarnych Jasło i FC Mołdove – obie po  9 pkt., z tym że Czarni mają trzy mecze mniej rozegrane, a Błyskawica aż cztery zaległe spotkania. W tej  dywizji Wisłoka jest szósta z 6 pkt, a Jagiellonia siódma  z 3 pkt

WISŁA – MOŁDOVA FC 4-0 (1-o0)
Bramki: Konrad Malinowski 3, Jorge Alvarez