Wisła jednym z faworytów?

W drugiej kolejce sezonu Premier Soccer League of Chicagoland wystąpiła po raz pierwszy w nowej lidze (po odejściu z National) Wisła. Debiut był udanych – łatwa wygrana   z FC Bodrost. Wydaje się, że Wisłą może być jednym z faworytów w tej lidze, chociaż  oczywiście za wcześnie wyrokować, bo to przecież dopiero początek

AN0I3868Tak padła bramka Kamila Szczęśniaka w meczu Czarnych Jasło z FC Mołdovo                    Foto – Jacek Jówko

sezonu. Inny z faworytów – Czarni Jasło pewnie pokonali FC Mołdavę. Wygral także Polonez, a przegrała Unia Chicago,
W over-30 Division Red z polonijnych zespołów grała tylko Wisła, wygrywając z FC National..
Oto relacje

Open Division
WISŁA – FC BODROST 3-0(2-0)
Bramki: Konrad Malinowski w 5 min,  Mateusz Pytel w 22 min, Jorge Alvarez w 60 min.
Udał się pierwszy występ Wisły w nowej dla niej lidze. Gładkie 3-0 nad FC Bodrost.  Zdobyta już w 5 min bramka Konrada Malinowskiego ustawiła przebieg gry. Do przerwy poza dwiema bramkami wiślacy mieli 2-3 dalsze okazje, podobnie zresztą  było po zmianie stron. Jeszcze w samej końcówce  Vitalij Kwas wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale piłka mu odskoczyła.
– To był nasz pierwszy występ w Premier  Soccer League – powiedział trener Sławek Tkacz.  – Chcemy się najpierw zapoznać z tą ligą, a później bediemy myślelu o… mistrzost wie

UNIA CHICAGO – BH LILIES  2-4 (1-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Piotr Karpierz
Unia prowadziła 1-0, później 2-1, ostatecznie jednak przegrała. Dlaczego? Być może zaszkodziło to, że było… za dużo zawodników i wszystkim dano pograć.  W efekcie stracono kontrolę nad środkiem boiska. Najpierw po jedynym błędzie w obronie padło wyrównanie, a później  z rzutu karnego  BH Lilies objęło prowadzenie 3-2. W samej końcówce padła czwarta bramka.

THUNDER SPOT CLUB – POLONEZ 2-3 (1-1)
Bramki: Kuba Chmielewski, Kuba Nowacki, Dimi
Przewaga Poloneza w obu częściach gry. Tym niemniej dopiero na 4 min. przed końcem Kuba Chmielewski zdobył bramkę na wagę wygranej.
Spotkanie rozegrano  w  trudnych warunkach,  na błotnistym boisku.

FC MOŁDOVA – CZARNI JASŁO 2-6 (2-2)
Bramki: Mario Waksmundzki  2, Kamil Szczęśniak,. Marek Szczęśniak, Chris Modrzejewski, Konrad Madej
Pierwsze 14 minut to lekka przewaga Mołdovii. Czarni Jasło wolno „wchodzili” w ten mecz. Do końca pierwszej polowy gra już pozostała wyrównana. Czarni prowadzili wprawdzie  2-1,ale tuż przed przerwą Młołdova wyrównała. Po przerwie zmieniono ustawienie – Modrzejewski przesunięty został do pomocy, a Madej do ataku. To poskutkowało – już do końca meczu pełna dominacja Czarnych Jasło. Na wyróżnienie zasługuj ą bardzo ładne bramki obu Szczęśniaków, uzyskane z rzutów wolnych, a szczególnie Kamila – uderzeniem z 25 metrów.

Ponżej kilka dalszych zdjęć z tego spotkania
AN0I3974Bramka Mario Waksmundzkiego

AN0I3711Bramka Chris Modrzejewskiego (nr 4 na koszulce)

AN0I4001-1Bramka Marka Szczęśniaka      Zdjęcia – Jacek Jówko

Over-30 Division Red
WISŁĄ – FC NATIONAL 4-2 (1-1)
Bramki: Sebastian Grosman 3,  Mateusz Kozbielak.
Byl to wyrównany pojedynek, rozgrywamy na śliskim boisku. Z trzech bramek Sebastiana Gosmana najładniejsza była druga, zdobyta pięknym uderzeniem  z rzutu wolnego. Przy stanie 3-2 rywale się odkryli, co wykorzystali wiślacy, zdobywając czwartą bramkę.

HORSEBOX UNITED – BŁYSKAWICA 0-2