Wisła, Czarni Jasło i Wisłoka w czołówce Europa League

Trzecia kolejka halowej Europa League okazałą się pomyślna dla polonijnych zespołów w Major Division. Wsla wygrałą trzeci mecz z rzędu i utrzymała drugą pozycję w Major Division (liderem pozostaje Lightning, która pokonała FC Bodrost 3-1); wygrały również  Czarni Jasło i Wisłoka i z dorobkiem 6 pkt awansowały odpowiednio na trzecie i czwarte miejsce w tabeli.

Z meczu: Czarni Jaso – Torino FC  5-0                              Foto – Jacek Jówko

W First Division pierwsza wygrana Unii Chicago I pierwszy punt zdobyty przez Jagiellonię. Nie powiodło się Tarnovi, kora po dwóch poprzednich wygranych straciła  w końcówce bramkę na wagę porażki z Lightning over-
30.
WISŁOKA – SOCKERS FC  BLUE 3-2 (2-0)
Bramki: Dominik Pietuch 2, Krzyztiof Smierzchalski
Spotkanie pod kontrolą Wisłoki, chociaż młody, wybie-gany przeciwnik sprawił trochę kłopotów. Wisłoka pro-wadziła już 3-0 i dopiero w końcówce zrobiło się nieco nerwowo, gdy  Sockersi doszli na 2-3. Nasz zespół wy-trzymał jednak kondycyjnie i dowiózł zwycięski  wynik do końca.

WISŁĄ – SOCKERS SC WHITE 5-4 (3-1)
Bramki: Konrad Malinowski 2, Dawid Wiśniewski, Konrad Ślęczka, Piotr Łagowski
Mecz cały czas pod kontrolą Wisły która prowadziła 2-0, 3-1, 4-1, 5-3 po bramce Malinowskiego i dopiero w końcówce Sockersi uzyskali kontaktową bramkę. Zwycięstwo Wisły ani przez moment nie było zagrożone. Zadebiutował w drugiejj połowie  trzeci bramkarz zspolu – Patryk Nieczkowski.
  -Wciąż budujemy zespół, a halę traktujemy jako trening przed otwartym terenem – powiedział trener Wisły Sławek Tkacz.

ECLIPSE  SELECT – LIGHTNING under-23  0-3

TORINO FC – CZARNI JASŁO 0-5 (0-3)
Bramki: Mario Waksmundzki, Patryk Szatko, Daniel Krajewski, Kuba Bielecki, Rafał Zalewski
Wynik wskazywałby na łatwe, gładkie zwycięstwo Czarnych Jasło,  a tymczasem była to ciężka przeprawa po-dopiecznych Tadeusza Ciężkiego. Przeciwnik wystąpił w całkowicie odmiennym  składzie aniżeli ostatnio  przeciw Wisłoce. Czarni Jasło wystąpili niemal  w pełnym skladzie – zabrakło jedynie Kamila Szczęśniaka, którego kontuzja wykluczyła z gry na okres 3 tygodni. W sumie bardzo dobry występ Czarnych Jasło.

Damian Krajewski zdobywa czwartą bramkę dla Czarnych Jasło

… a Kuba Bielecki ustala wynik meczu na 5-0

Zdjęcia- Jacek Jówko

JAGIELLONIA – SOCKERS FC BLACK  4-4 (2-1)
Najwięcej, bo aż trzy bramki zdobył Paweł Ściepuch
Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie – najpierw Jagiellonia prowadziła 1-0, później było 2-2, 2-3, 3-3, 3-4 i na 4-4 wyrównał Paweł Ściepuch. W pierwszej połowie to „jaga” nadawała ton gry, później musiała dwukrotne „gonić” wynik,  tak więc z remisu jest w sumie zadowolona.

UNIA CHICAGO – STARE BYKI 4-2 (2-1)
Bramki: Kayo Loki, Przemek Kaczówka, Marek Skutnik, Dominik Wardzała
Cały mecz pod dyktando Unii, która prowadziła kolejno: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1 i  w końcówce 4-2. Po dłuższej przerwie wystąpił na boisku były prezes klubu Piotr Polak i zagrał bardzo dobrze. Grano dwoma piątkami  i Unia zapowiada walkę o dalsze zwycięstwa

TARNOVIA – LIGHTNING over-30 3-4
Bramki: Rafal Grela, Marcin Boratyński, Paweł Szawkało
Zapowiadalo się na remis i podział punktów, ale na nie-spełna 2 min. przed końcem gry padła czwarta bramka dla oldboyów Błyskawicy.