Warta w finale pucharu stanowego

Kilkanaście  minut po godz. 11 w czwartkowy wieczór zakończył się półfinałowy pojedynek w pucharze stano-wym pomiędzy Wartą i Adria. Spotkanie było niezwykle zacięte. Do przerwy prowadziła Adria 1-0, po bramce zdobytej w 10 min. z rzutu karnego.  W tym okresie Warta zanotowała poprzeczkę i miała kilka okazji do wyrównania.

Po zmianie stron Warta przewaga Warty była już bardzo wyraźna, ale długo nie padała bramka. W tym okresie Adria grała już  osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z jej zawodników. Bramka dla Warty padła dopiero w 81 min , a jej strzelcem był De LaCruz. W ostatnich minutach były jeszcze szanse na zdobycie  zwycięskiej bramki – najlepszej nie wykorzystał w 88 min. Loskowski, który – po  dośrodkowaniu z rogu –  z dwóch metrów niecelnie uderzyłł głową Tak więc spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, a zwycięzcę wyłoniono dopiero w rzutach karnych. Te lepiej egzekwowali „warciarze”, wygrywając 4-3  W serii karnych bramkarz Warty Rudolpho Gonzalez obronił dwie jedenastki.
Tym samym Warcie udał się rewanż za porażkę z 0-2 z Adrią  pierwszej kolejce obecnego sezonu ligi National.
Rywalem Warty w finale pucharu stanowego będzie Gazelle SC, która w drugm pólgiale pooomałą Auroeę Bo realis S.C. 2-0.
***.
Czy Eagles over-30  pójdzie w ślady Warty i awansuje także do finału w kategorii over-30, dowiemy się w po-niedziałkowy wieczór, kiedy „orły” w półfinale spotkają się  z Atletico Torino FC..