Warta u-23 mistrzem Strefy Midwest

Z udziałem Warty under-23 i Eagles over-30  rozpoczęły się w sobotę w Ft Wayne (Indiana) finały Strefy Midwest (Region II). Zabrakło na starcie Eagles w kat, open, który – jak nas informuje trener Robert Sempoch – zrezygnował  ze startu, gdyż miał problemy ze skompletowaniem składu. W związku z tym przesunięto z pierwszej drużyny Eagles czterech zawodników  (m, in, bramkarza Piotra Śliwę) do zespołu over-30.

Pierwsze  rozstrzygnięcie nastąpiło już w sobotni  poranek. Warta u-23 wygrała w tej kategorii z Livonią City 2-0 i sięgnęła po tytuł najlepszego zespołu Regionu II  w tej kategorii. Następnie Warta u-23 wystąpiła również  w kat. open, gdzie zaliczono jej do spotkań grupowych wygraną z Livoną City, a w drugim meczu pokonała Letter Kenny (Indiana)  i tym samym  z dwoma zwycięstwami awansowała do niedzielnego półfinału,.

Finał kat nder-23

WARTA – LIVONI A CITY (Michigan) 2-0 (2-0)
Bramki: Aris ZImeoni, Abdul Bahab
Zasłużona wygraną Warty, która była zespołem lepszym, mogła wygrać nawet 3-0, gdy piłka po strzale jednego  z jej napastników trafiła w słupek. Prowadzenie uderzeniem głowa uzyskał ZImeoni. Po przerwie Bahab wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik meczu.

Kat, open

WARTA u-23 – LETTER KENNY (Indiana) 2-1 (1-1)
Bramki: Cesar Horea, Cesar Gomez
Warta przegrywała 0-1, ale jeszcze przed przerwą Horea z rzutu karnego wyrównał na 1-1. W 35 min Gomez zdobył zwycięską bramkę.

Over-30 Division’

EALKES – FT WAYNE (Indiana) 3-0
Bramki: Kuba Piotrowski 2, Math Clair

EAGLES – CIASA (Indiana) 4-1
Bramki: Math Clair 2, Kuba Piotrowski, Mkichał  Filipiak

W niedziele dwa kolejne spotkania zespołu  over-30, ale w razie wygranej pierwszego pojedynku  – z Nex Level  (Indiana)  zespól Roberta Juszczyka może zapewnić sobie pierwsze miejsce i w perspektywie wyjazd w sierpniu  na Final Four do stanu Washington.