Victory Cup 2013 w obiektywie (Foto Kronika nr 48)

Ponad sto osob wystapilo w tegorocznym, szostym wydaniu turnieju Victory Cup 2013 w klubie Five Seasons w Northbrook. Turniejowi towarzyszyla rodzinna atmosfera, kielbaski z grila firmy Greenridge Farms oraz nowo utworzone kategorie dla najmlodszych ponizej lat osmiu.   Podczas sobotniego grilowania, odbył sie koncert grupy bluesowej Bucken Band oraz strzelanie do nagród, tzw. “prize shoot-out.”
Poniżej tekst otrzymany od organizatora – Maćka Jóźwiaka z Chicago Polish Tennis Association oraz seria zdjęć z VI edycji Victory Cup, także autorstwa Maćka.

Grupa uczestników VI Victory Cup 2013 na kortach w Northbrook   Foto – Maciek Jóźwiak

Brawurowa grę w turnieju głównym mężczyzn singla i debla zaprezentował młody junior z Northbrook, Andrzej Golota, który doszedł do dwóch finałów w obu kategoriach. Po wygranym pojedynku z ubiegłorocznym zwycięzca turnieju, Pawłem Jaworskim, Andrzej uległ dopiero starszemu koledze klubowemu z Five Seasons, Mikołajowi Machowieckiemu, 6-2, 6-0. Mikolaj wraz ze swoja partnerką Annie Morris, zwyciężył również w kategorii par mieszanych.

Turniej kobiet już po raz drugi wygrała Ali Bernstein, pokonując Jore Fox, 6-3, 6-2.

Pośród najmłodszych brylował Erick Perkowski, który w finale kategorii juniorowi Green Dot, pokonał w trzech setach ubiegłorocznego zwycięzce turnieju, Michaela Rossa.
Erick otrzymał również nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju, ufundowaną przez Konsulat Generalny RP w Chicago. Wyróżnienie za sportową postawę otrzymał zwycięzca kategorii Men’s 60+, Józef Harmata. W kategorii 40+ zwyciężył Robert Lerka, pokonując w trzech setach, Zbyszka Jabłońskiego, natomiast w kategorii 50+ zwyciężył Wojtek Bubie, który pokonał w dwóch setach Zbyszka Znosko.
Oprócz rywalizacji w mikście, turniej ubarwiły kategorie: Ojciec i Syn “Yellow ball” i “Green Dot.” Ta pierwsza po raz kolejny wygrali Jarek i Łukasz Jaworscy, zaś w Green Dot dominował debel Andrzej i Kacper Pasielak.

Women’s Doubles: Dana Lee oraz Cameron Compel
Ojciec i syn (Regular balls): Jarek i Łukasz Jaworscy.
Ojciec i Syn (green dot):  Andrzej i Kacper Pasielak.
Mikst: Mikołaj Machowiecki oraz Anni Moris
uniorzy mlodsi:
Green Dot: Erick Perkowski
Orange Dot: Julia Pyrka

Dodatkowo wręczone zostały nagrody The Exchange “Player to Watch”, a każdy ze zwycięzców gier singlowych otrzyma “Victory Cup 2013 Championship Jacket.”
Turniej nie odbyłby się bez działu sponsorow. Specjalne podziekowania dla firm: The Exchange “Porsche, Audi, Chevrolet”, Geneve Seal, MPD Construction Group, Vortex Environmental, Auta i Paczki oraz Happy Foods.
Maciek Jóźwiak – organizator  Victory Cup, znakomicie prowadził całą imprezę, a ponadto jest autorem niemal wszystkich zdjęć zamieszczonych powyżej