Udany Turniej Świąteczny

W niedzielne popołudnie zakończył się trwający dwa tygodnie Tenisowy Turniej Świąteczny (Jóżwiak Inivitatonal Holiday Bowl 2010), organizowany przez Maćka Jóźwiaka z Chicago Plist Tennis Association.
Turniej okazał się nadzwyczaj udany, a poziom np. pojedynków deblowych mógł zadowolić największych koneserów tego sportu.
. Udanie pokazali się juniorzy – np.12-letni Michal Kusznerko, który  startował tuż przed mistrzostwami świata do lat 12 na Florydzie (nawiasem mówiąc jest już w III rundzie tych mistrzostw, po wygraniu dwóch pojedynków)
Finał kategorii open wygrał Węgier Zsolt Juhasz, który pokonał Zbigniewa Jabłońskiego 6-1, 6-3.
W półfinałach: Zsolt – Jacek Grabiec  6-3, 6-1; Zbigniew Jabłoński –  Piotr Wardyński 7-5, 7-5

img_5796
Triumfatorzy turnieju, na zdjęciu brak zwycięzcy kat. over-60 – Leszka Kocjana

Finał over-45 padł łupem bardzo dobre dysponowanego Wojtka Bubienia, który pokonał Stanisława Siudyłę 7-5, 6-3.
W półfinałach:  Bubień – Leszek Czechowski  6-1, t-1; Siudyła – Marek Guzowski 6-0, 6-1.

img_5800
Najlepsi w kat.over-45 – Wojtek Bubień i Stanisław Siudyła
Finał over-60 zakończył się podczas poprzedniego weekendu zwycięstwem Leszka Kocjana (w finale z Bronisławem Orawcem).
W deblu królowały dwie utalentowane pary juniorskie: Konrad Zieba/Robert Stineman oraz Brantner Jones/Alex Jesse. Jones i Jesse pokonali w półfinale  parę rozstawiona z numerem 1, Mark Blaskovic i Albert Piasecki 7-6,6-1, a Stineman i Zięba wygarli z Linn i Galustianem 6-1, 6-0. W finale triumfowała para: Zięba i Stineman 6-1, 7-5.

img_5490
Najlepsi debliści w akcji – Knrad Zięba i Robert Stineman

Konrad Zięba (wychowany w Chicago) obecnie trenuje z kadra Stanów Zjednoczonych do lat 16. w Boca Raton. Natomiast Robert Stineman podpisał kontrakt z uniwersytetem Stanford w Californii, który będzie reprezentował od następnego roku. Robert wygrał w tym roku  mistrzostwo Stanu Illinois do lat 18.

W turnieju deblowym kobiet w finale zmierzyły sie: juniorska para Karolina Ryba i Monica Lin z Mary Anne Sharping i Laura Shulman. Wygrała para’ Ryba/Lin  6-0,6-0.