Udany start w Europa League

20 zespołów podzielonych na dwie grupy w Major Division i 20 w First Division rozpoczęło w niedzielę rywalizację w nowym sezonie halowym Europa League w Palatine. W Wśród nich jest aż osiem polonijnych. Początek dla naszych zespołów był w sumie udany – –wygrały swoje pojedynki oba zespoły Czarnych Jasło, AAC Eagles, Jagiellonia i Błyskawica over-30; zremisował młody zespól Eagles under-23; przegrały – Wisła, pierwszy zespól Błyskawicy oraz Unia Chicago.. Pierwszym liderem został ukraiński S.C. Hammers, który rozgromił Wisłę aż 10-2.
Oto wyniki

BŁYSKAWICA – CZARNI JASŁO 1-3 (0-0)
Bramki: Eljan -Eudardo Gomez, Łukasz Szcześniak i Enrique Gonzalez.
Polonijne derby padły łupem Czarnych Jasło. Oto pomeczowe opinie obu stron.
– Wygraliśmy pierwszy mecz 3-1 z Błyskawicą – powiedział trener Czarnych Jasło Maciej Orłowski. – Zaczęliśmy od straty bramki mimo lepszej gry, ale długo nie było trzeba czekać na odrabianie straty. Zagraliśmy mądrze i myślę, ze 3-1 to najmniejszy wynik, bo mogliśmy jeszcze strzelić 2-3 bramki. Wyróżniali się Marcin Kieta i Chris Modzejewski, który powrócił do gry po przerwie. Jest to dobre rozpoczęcie sezonu.

• •
Przegraliśmy pechowo – powiedział Wojtek Woźniak z Błyskawicy. – Mecz był wyrównany, później długo utrzymywał się remis, a w końcówce dwa nasze błędy w obronie spowodowały utratę dwóch bramek. Czy bardziej sprawiedliwy byłby remis? Może, ale liczą się bramki, a tych więcej zdobyli Czarni Jasło.

S.C. HAMMERS – WISŁA 10-2 (8-1)
Bramki: Alex Lulek, Krzysztof Wiech
Niewiele Wisła miała do powiedzenia w pojedynku z jednym z faworytów tej ligi. Już do przerwy wysokie prowadzenie Hammers, który później odpuścił;. Dopiero przy stanie 9-1 jedynym pozytywnym ze strony Wisły momentem meczu – piękna brfaka Alexa Lulka.
– Od początku byóło źle, przespaliśmy ten mecz– przyznał Daniel Kulawiak z Wisłys

INTERNATIONAL SC – AAC EAGLES 2-3 (0-2)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Brendon
Udany początek sezonu dla Eagles,. który ma wprawdzie w kadrze 25 zawodników, ale z różnych powodów na meczu pojawiło się tylko 12. Bardzo dobry występ Kuby Gurgula, który był zawodnikiem nr 1 tego spotkania Popisał się m, in, przy pierwszej bramce, którą zdobył…. piętka. Natomiast po przerwie, gdy rywale uzyskali kontaktową bramkę, szybko podwyższył na 3-1, co przesądziło sprawę. W końcówce, gdy International zdobył kontaktowe trafienie na 2-3, zrobiło się trochę nerwowo, ale Eagles dowiózłł do mety zasłużone zwycięstwo.
***

CZARNI JASŁO B – PAO CHICAGO 4-1
Bramki: Ryan Gutierez 2. Matt Skorupa, Dawid Szaflarski
Oto pomeczowa opinia trenera Macieja Orłowskiego.
– Dobra w obronie i świetny mecz bramkarza Daniego Domingueza, który w pierwszej połowie wybronił 3 sytuacje „sam na sam”. Spokój i dobra taktyka przyniosły skutki. Na ławce zadebiutował trener Michał Szaflarski, który poprowadził naszą młodzież do pierwszego zwycięstwa. Wygranę dedykujemy naszemu piłkarzowi Damianowi Jabłońskiemu, który obchodzi dziś swoje urodziny !

BERBER CITY CHICAGO – UNIA CHICAGO 7-3 (3-1)
Bramki: Łukasz Mkołajczak 2, Patryk Iwanek
Zabrakło bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola. Szybko straconych na początku gry kilka bramek ustawiły przebieg gry. Beber City to bardzo dobry, doświadczony zespól, znany z wystepow w ligach MSL i NSL. Dlatego Unia w tym spotkaniu szans na zwycięstwo raczej nie miała.

First DIvision

MINYOR CHICAGO – BŁYSKAWICA Over-30  2-6 (1-3)
Pewne zwycięstwo oldboyów Błykawicy, a wynik mógł być jeszcze wyższy.

EAGLES U-23 – WINGED BULL WHITE 1-1(1-1)
Bramka: Eaton Kazberuk
Na tle przeciwnika młoda drużyna AAC Eagles zaprezentowała doświadczony futbol. Z przebiegu gry Eagles stworzył więcej bramkowych sytuacji bramkowych i oddał więcej strzałów. Pomimo remisu był to w sumie bardzo udany występ młodej drużyny.
,

JAGIELLONIA – SCKERS FC BLACK 4-2 (0-1)
Bramki: Arkadiusz Wodkiewicz 2, Grzegorz ZImnoch, Kacper Stepaniak
Pierwsza połowa słaba w wykonaniu Jagiellonii. Dopiero p o utracie bramki na 0-2, zespół obudził
się, a szybko strzelona bramka kontaktowa pozwoliła wrócić do meczu i na koniec zakończyć go zwycięsko