Udany start Błyskawicy

Udanie rozpoczęła sezon  Błyskawica w Major Division Premier Scocer League. Zespół – po pozyskaniu sponsora – występuje w rozgrywkach pod nazwa Arlington Aces Lightning. Na początek debiutant w Major Division pokonał wicemistrza ligi z poprzedniego sezonu – Naperville Strikers 2-0 (2-0).
Nie powiodło się natomiast Tarnovii w Over-30 Division Red.
Oto szczegóły.

NAPERVILLE STRIKERS – ARLINGTON ACES LIGTNING 0-2 (0-2)
Bramki : Phil Edler z rzutu karnego,  Steve Radziszewski
Zdecydowane zwycięstwo Błyskawicy – wynik powinien być znaczne wyższy. Już w 5 min  Piotr Lizak przedarł się przez obronę, ale z najbliższej odległości nie trafił. W 10 min  Radziszewski uderzył w poprzeczkę, piłka później odbiła się od obu słupków i wyszła w pole. W 15 min. faulowanu był Potr Lizak, a rzut karny pewnie zamienił na bramkę Phil Edler. W pięć minut późnij było już 2-0 . W 30 min kolejny słupek uratował Strikers od utraty bramki. Po przerwie nadal wyraźna przewaga naszego zepsolu ,ale więcej bramek już nie padło.
Zadebiutwoal mlody  Bartek Ratajczak z PNA Soccer Academy. Do zespołu został także zgłoszony inny zawodnik z PNA – Michal Leszcz.

TARNOVIA – CHICAGO CELTIC 3-4 (1-2)
Bramki: Rafał Madura, Marcin Szara, Robert Pudełko
W ostatniej minucie gry Tarnovia straciła czwartą bramkę. Wcześniej dwie bramki dla rywali padły z pozycji spalonych. Tak więc dość pechowa porażka naszego zespołu.