Wygrane obu Błyskawic i Igloopolu

Trwa świetna passa obu zespołów Błyskawicy. Pierwszy zanotował dziewiąte zwycięstwo i nadal bez straty punktu prowadzi w Major Division Premier Soccer League. Drugi zespół także wygrał i awansował z trzeciej na drugą pozycje w First Division.
W sobotnich spotkaniach over-30 Division Red z naszych zespołów zwycięstwo zanotował jedynie Igloopol, przegrały – Wisła i Tarnovia.

Open Division

BŁYSKAWICA  A – RED DEVILS SC 9-2 (8-0)
Bramki: Brian Minic 4, Eduard Philot  3, Edi Phil,  Heemi Hourlin
Po trzech minutach gry Błyskawica prowadziła już 3-0, po 28 minutach było 8-0 i w obawie, by przeciwnik nie zszedł z boiska (wówczas byłby walkower, tylko 3-0), nasz zespół całkowicie odpuścił. Nawet pozwolono rywalowi zdobyć dwie bramki.

BŁYSKAWICA B – SHOGUN WIND 5-4 4-2)
Bramki: Michał Banaś 2, Michał Cerkiz, Damian Pikul, Jacob Sibola
Pomimo wygranej, młodzieżowy zespół Błyskawicy B tym razem nie zachwycił. Inna sprawa że zabrakło kilku podstawowych zawodników, m. in., Adama Woźniaka, Daniela Krajewskiego, Michała Walaszka, Huberta Szeląga, a bracia Kozłowie przebywają w Polsce.  Tym razem zabrakło gry zespołowej, a indywidualne próby „wjechania” do bramki kończyły się niepowodzeniem.  W drugiej połowie przeciwnik doprowadził do wyrównania i i utrzymywał się wynik  4-4. Dopiero na 5 min przed końcem padła zwycięska dla Błyskawicy bramka.

Over-30 Division Red

IGLOOPOL – CHICAGO CELTIC 1-0 (1-0)
Bramka: Tomek Bednarek
Skromna wprawdzie wygrana Igloopolu, ale liczą się punkty.  Jedyna bramka padła po sprytnym zagraniu. Oto z rzutu wolnego piłkę ponad murem przerzucił Przemek Ziarek do wybiegającego Tomka Bednarka, a ten dopełnił formalności.

BUŁGARIA FC – WISŁA 4-2 (0-0)
Bramki: Łukasz Wszołek 2
Na porażkę Wisły miała na pewno wpływ czerwona kartka, jaką zobaczył brat Łukasza  – Marek Wszołek.

TARNOVIA – INTERNATIONAL 1-5 (0-3)
Bramka: Rafał Grela
Słaby występ Tarnovii, w której zabrakło pięciu podstawowych zawodników, . m. in. Roberta Pudełko,  a także przebywającego w  Polsce trenera Janka Gieronia. Nie było również bramkarza –  z konieczności bronił Marcin Szara. Spotkane zostało praktycznie rozstrzygnięte już w pierwszych dziesięciu minutach, w których Tarnovia straciła trzy bramki.
Tarovia ma cztery zaległe spotkania –dwa z Vikings oraz z Wisłą i Bułgarią.
W najbliższą niedzielę najprawdopodobniej wystąpi w miniturnieju podczas pikniki Lisiej Góry.