Halny i Orawa bez straty punkty

Tylko trzy spotkania rozegrano w III kolejce nowego sezonu w Sobieski Liga Podhalańska. SB Skalni oddali walkowerem punkty w meczu z Orawą, gdyż z mieli tylko siedmiu zawodników do gry.
Nadal znakomicie spisuje się Halny Midway Autohans, który wygrał trzecie pod rząd spotkanie. Tym razem uporał się z silnym zespołem Czarnej Góry Granit. Gdzie szukać przyczyn takiej metamorfozy zespołu, który w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu z reguły przystępował do gry w niekompletnym składzie. Jak twierdzi prezes klubu Andrzej Petuchow przyczyna jest jedna – pozyskano  wielu młodych zawodników z college. Dodać do tego trzeba jeszcze, że Halny ma obecnie strategicznego sponsora, jakim jest komis samochodowy Midway AutoHans. A to na pewno też ma znaczenie.Bez straty punkty hest także Orawa, ale ma jeden mecz mniej rozegrany. Tak więc mistrz ligi Orawa zdobyła punkty bez gry, natomiast wicemistrz – Odrowąż wygrał z Podczerwonem, ale nie zachwycił. W pierwszej połowie na boisku panowała bezładna kopanina, po przerwie Odrowąż zagrał nieco lepiej. Ale trener Bogdan Zawadzki daleki był od zadowolenia. Na dodatek kontuzji kostki doznał jeden z czołowych zawodników Mariusz Kawecki.  Ponieważ Odrowąż za tydzień pauzuje, jest szansa że za dwa tygodnie, w kolejny meczu swej drużyny Kawecki pokaże się na boisku.
Beniaminek ligi Ciche przegrał z Ratułowem 3-4, pomimo iż przez dłuższy czas prowadził 2-1. Później jednak trzy bramki zdobył Ratułów i dopiero w końcówce Ciche zmniejszyło rozmiary porażki. Wszystkie cztery bramki zdobył król strzelców ostatniego seoznu  – Arek Franos.