Tylko dwa mecze w Stawski Soccer League

Tylko dwa spotkania udało się rozegrać podczas szóstej wiosennej kolejki w Stawski Soccer League. Spotkanie Wisły B z Jagiellonia zostało odwołane z powodu zalania boiska przy River Rd, a zapowiadany jako mecz kolejki pojedynek Czarnych Jasło z Polonezem nie został rozegrany, gdyż o godz. 4 p.m. boisko w Bensenville było zajęte.

Kto nie dopatrzył? Prezes  Ligi ma na rachunku na 31 maja zarezerwowane godziny 12 p.m., 2 p.m,, i 4 p.m., gospodarze obiektu twierdza co innego. Faktem jest, że kolejne spotkanie kończącego się sezonu nie doszło do skutku. Narasta problem, co dalej? Wisła B ma trzy spotkania zaległe – z Dąbrovią , Hetmanem i Jagiellonią, no i czwarta zaległość Polonez – Czarni Jasło. Kiedy zdąży się je rozegrać? Sezon miał się zakończyć 7 czerwca.
W najciekawszym, spotkaniu kolejki Dabrovia pokonała Wisłokę 2-0, która tym samym nie znajdzie się w pierwszej trójce na mecie sezoni A takie były takie marzena i chyba realne możliwości Wisłoki Chicago.

HETMAN – IGLOOPOL 3-9 (1-4)
Bramki: Karol Malinowski 4, Krystian CIążadło 2, Oleg Surma, Bartek Piekut, Piotr Myszka – Marek Demczuk 2, Arkadiusz Sliz
Aż 12 bramek padło w tym spotkaniu, w którym  pewne zwyci-ęstwo zanotował bardziej wybiegany zespół Igloopolu.

DĄBROVIA – WISŁOKA 2-0 (0-0)
Bramki: Darek Dziudziek, Tomek Marczewski
Mecz w pierwszej połowie wyrównany, w drugiej przewaga Dąbro-vii, udokumentowana dwiema bramkami. Rozstrzygniecie nastąpiło jednak dopiero w końcówce spotkania.  Najpierw w 75 min  po ładnej, typowej kontrze Łukasz Mikołajczak podał do Darka Dziudzieka, a ten posłał piłkę do pustej bramki. W ostatniej minucie meczu z rzutu wolnego, z odległości ok. 30 metrów Tomek Marczewski pięknym uderzeniem  ustalił wynik.
Wisłoka także miała kilka okazji bramkowych , ale na pewno więcej stworzyła ich Dąbrovia – kilku nie wykorzystał Mikołajczak, szanse miał także Dziudziek.