Tylko Czarni Jasło z Pucharem Ligi

Otwarty sezon w  Premier Soccer League of Chicagoland zakończony został podczas  weekendu finałami Pucharu Ligi.  Z polonijnych zespołów sukces zanotowali tylko Czarni Jasło, którzy wygrali najważniejszy finał – w Major Division kat, open. O wygranej Czarnych Jasło zadecydowały dopiero rzuty karne. Do 75 min przeciwnik Czarnych – Błyskawica prowadziła 2-0, ale wtedy Michał Szaflarski uzyskał kontaktową bramkę, a na kilka minut przed końcem padła druga bramka dla czarnych z… samobójczego trafienia obrońcy. Wynik 2-2,ale w zarządzonych karnych aż 5-2 dla Czarnych Jasło.

AN0I8396Radość zespołu Czarnych Jasło po wygraniu finału – z pucharem kapitan drużyny – Łukasz Szczęśniak       Foto – Jacek Jówko

Nie powiodło się pozostałym polonijnym finalistom. W kat. over-30 Red Eagles przegrał z FC Balkan, a w over-30 White Igloopol nie miał wiele do powiedzenia w pojedynku z Levskim Chicago. Tym niemniej zespół Mariusza Sagana  i tak może uznać  zakończony sezon za udany – drugie miejsce  Dywizji i drugie w Pucharze Ligi. – to na pewno sukcesy.

CZARNI JASŁO – BŁYSKAWICA 2-2 (0-2), w rzutach karnych 5-2 dla Czarnych
Bramki: Michał Szaflarski, samobójcza – Edi Philot, Kevin Rami
Jak zwykle w przypadku tych dwóch zespołów, ich pojedynki są pełne emocji. Czarnym udał się rewanż za lige, chociaż do 75 min błyskawica prowadziła 2-0. Wtedy dopiero debiutujący w tym sezonie w Czarnych Jasło po powrocie z Polski Michał Szaflarski po dośrodkowaniu z rogu głową zdobył kontaktową bramkę. Ostatnie 15 minut to ataki non stop Czarnych Jasło, którzy postawili wszystko na jedną kartę. Błyskawica była bliska dowiezienia zwycięstwa do mety, ale na 3 min. przed końcem, po strzale Patryka Szatko bramkarz wprawdzie wybił piłkę, ale trafiła ona pod nogi obrońcy Michaela Glosa, który tak pechowo próbował ją wybić w pole, że posłał ją… do własnej siatki. W przedłużonym o kilka minut czasie gry Błyskawica próbowała jeszcze rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść, zaatakowała, ale nie udało się. W rzutach karnych nie było już wątpliwości – pięć celnych trafień Czarnych i tylko dwa ze strony Błyskawicy.
Czy za niepowodzenie winić można trenera Błyskawicy, który w 70 min, przy stanie 2-0 zdjął z boiska kilku podstawowych zawodników, by dać pograć wszystkim?
Czarni walczyli do końca, nie rezygnując… Przesunięcie z pozycji stopera do pomocy Michała Szaflarskiego i gra na trzech obrodów okazały się skuteczne. Piłkarzom i trenerom – Tadeuszowi Ciężkiemu i Maciejowi Orłowskiemu podziękowania od kierownictwa klubu.

AN0I79211-0 dla Błyskawicy…

AN0I7971-(2)2-0 dla Błyskawicy…

AN0I8126-(2)2-1 Michał Szaflarski…

AN0I8287Decydujący rzut karny – strzela Pattryk Szatko

AN0I7957-(2)AN0I8119-(2)AN0I8414I jeszcze oficjalne zdjęcie Czarnych Jasło z zdobytym trofeum

Zdjęcia – Jacek Jówko

Over-30 Division White
LEVSKI CHICAGO – IGLOOPOL 6-1 (2-0)
Bramka: Sebastian Groman z rzutu karnego.
Finałowy przeciwnik Igloopolu – bułgarski Levski Chicago był w tym dniu poza zasięgiem – wybiegany, zgrany, dobry technicznie .Igloopol zagrał chyba nieco bojaźliwe. Jedyna bramka padła z rzutu karnego, gdy sprawa końcowego zwy-cięstwa była już przesądzona.

Over-30 Division Red
FC BALKAN – EAGLES 3-2 (1-1)
Bramki: Nestor Hernandez, Tony Lanera
–    Wygrany mecz czasami można przegrać – skomentował po finale trener Eagles Robert Juszczyk – Szło nam dzisiaj jak po grudzie – dodał trener..
–    Istotnie – w tym spotkaniu,  pomimo iż Eagles cały czas musial „gonić” wynik (kolejno było bowiem 1-0 dla Balkan,  1-1, 2-1 dla Balkan, 2 -2 i na kilka minut przed końcem Bułgarzy zdobyli zwycięską bramkę), nie był  zespołem gorszym.  Już do przerwy Eagles powinien prowadzić kilkoma bramkami,  a wówczas końcowy rezultat byłby zapewne korzystny. Tak się jednak nie stało, bo nie potrafiono wykorzystać  wielu doskonałych sytuacji.  Eagles miał 13 zawodników do gry