Tylko Czarni Jasło B z kompletem zwycięstw

Trzecia kolejka halowej Europa League przyniosła umocnienie się młodzieżowego zespołu Czarnych Jasło w czołówce grupy B Major Division. Podopieczni Macieja Orłowskiego wygrali trzeci mecz z rzędu i pozostają jedynym polonijnym zespołem z kompletem punktów. W pojedynku z FC Mołdovą zagrali solidnie w obronie, a MVP meczu został bramkarz Daniel. Przeciwnik grał dobrze, ale nasz zespól popisał się sprytem i duchem walki, przy czym dwie bramki zdobyto grając w przewadze.
Wysoka wygrana Błyskawicy aż 8-1 z International, a przy tym jej bardzo dobra gra zwiastują, że ten zespoł może odgrywać czołową role w lidze w tym sezonie.
Niestety przegrały dalsze polonijne zespoły – Eagles, pierwszy zespół Czarnych Jasło i Wisła, dla której była to trzecia porażka z rzędu.
Pierwszej porażki – po dwóch poprzednich wygranych – doznała w First Division Jagiellonia, tracaąc decydującą o niepowodzeniu bramkę na trzy sekundy przed końcem gry
Oto relacje

INTERNATIONAL S.C. – BŁYSKAWICA 1-8 (1-5)
Bramki: Patryk Knap 2. Hubert Szeląg, Konrad Knap , Artur Kielar, Michał Banaś, Diego Silva, Richard Blanky
Błyskawica rozgromiła International, a wynik mógł być jeszcze wyższy ,Strzelecki koncert rozpoczął Konrad Knap. International wprawdzie niebawem wyrównał na 1-1, ale później już do końca trwał koncert Błyskawicy, Przepiękna bramka Huberta Szeląga, który przerzucił sobie piłkę z nogi na nogę i uderzył płasko w róg. Bramkarz nie miał szans. W sumie bardzo dobry występ Błyskawicy, która od początku zaczęła od pressingu, na który rywale nie mieli pomysłu

.
WISŁA – SCHWABEN 2-4
Bramki: Konrad Malinowski, Mateusz Pytel
Pojedyjnek wyrównany ze wskazaniem jednak na Schwaben, który stworzył więcej sytuacji i zasłużenie wygrał. Początek dla Wisły pomyślny, bowiem po bramce Konrada Malinowskiego prowadziła 1-0. Ale już do przerwy Schwaben objął prowadzenie i utrzyma je do końca.

.

SOCKERS FC ACADAMY – AAC EAGLES 5-2 (2-1)
Bramki: Brandon Loncar, Paweł Urban
Niezły występ Eagles, zabrakło jednak w składzie aż pięciu zawodników , a poza tym zabrakło trochę szczęścia. Zaraz po przerwie Eaglees wyrównał wprawdzie na 2-2, ale wkrótce z rzutu karnego Sockers Academy podwyższyło stan pojedynku na 3-2. Przy stanie 4-2 Eagles wycofał bramkarza, licząc na kontaktowe trafienie, ale zamiast tego rywale z kontry zdobyli piątą bramkę, która przesądziła o porażce..

CZARNI JASŁO – S.C. HAMMERS 1-5
Bramka: Konrad Madej.
Oto krótka relacja trenera Macieja Orłowskiego.
– Dużo nie wykorzystanych sytuacji i dobra gra przeciwnika, który jest faworytem do wygrania tej ligi. Pracujemy dalej i nie poddajemy się – będziemy walczyć o miejsca 1-4, aby dostać się do play offs. Za tydzień nie gramy, bo jedziemy – jak co roku – na turniej Florida Classic jak co roku

CZARNI JASŁO B – FC MOŁDOVA 4-2
Bramki: Filip Tokarz, Dawid Szaflarski, Julian Rączka i Jaime Gutierez.
– Zagraliśmy solidnie w obronie, a MVP meczu został nasz bramkarz Daniel – powiedział trener Maciej Orłowski. – . Przeciwnik grał dobrze, ale my popisaliśmy się sprytem i duchem walki. Dwie bramki zdobyliśmy grając w przewadze. Może cieszyć bramka naszego nowego piłkarza Filipa, który dołączył do drużyny w tym roku.

UNIA CHICAGO – KG EAGLES 3-3 (2-00
Bramki: Patryk Iwanek, Emil, samobójcza
Bliżej zwycięstwa była Unia, która prowadziła do przerwy 2-0. Później wprawdzie Mołdova wyrównała, ale ponownie bramkę na 3-2 zdobyła Unia. Niestety w końcowej fazie meczu w wyniku przepychanek Unia grała w osłabieniu i wtedy straciła czwartą bramkę. W samej końcówce, mimo kilku jeszcze okazji, nie udało się jej rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.
W zespole Unii udany debiut amerykańskiego bramkarza Żacka.

FIrst Division
.
FK MORAVA – JAGIELLONIA 4-3 (1-1)
Bramki: Konrad Ślęczka, Mateusz Ślęczka, Maciek Szczepiński
,Pojedynek był wyrównany. Jagiellonia miała dużo okazji do zdobycia dalszych bramek, ale zabrakło szczęścia. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w ostatnich sekundach. Na minutę przed końcem Jagiellonia wyrównała na 3-3, a 3 sekundy przed syreną Morava zdobyła czwartą, zwycięską bramkę.

WINGED BULL WHITE – BLYSKAWICA over-30 3-4 (1-2)
Zasłużone, chociaż ciężko wywalczone zwycięstwo zespołu Błyskawicy o-30, dopingowanego przez obecnego w hali byłego prezesa Błyskawicy – Ignacego Dudziaka.

SOCKERS FC WHITE – AAC EAGLES under-23 1-1 (0-0)
Bramka: Kuba Kubala
Bardzo dobry występ całego zespołu Eagles. Dobra gra była wynikiem pełnego zaangażowania drużyny i dobrych zmian, przeprowadzanych przez trenera Roberta Juszczyka.